V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

kirişsiz döşeme

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan yakubu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yakubu

Üye
merhaba arkadaşlar,
1- kirişsiz döşemede kalınlık tahkiki yaparken, program neden küçük açıklıkları dikkate alıyor?
2- kendim hesap aksına müdahele ediyorum, yazdığım açıklık değerini dikkate almıyor?
3- döşeme raporlarında kalınlık tahkik tablosunda mesnet tipi sütunu ne anlam ifade ediyor,( panelsiz diye yazıyor.)
4- panel elemanlarda zımbalama tahkiki neden yapamıyoruz? mesela 20/140 bir perde de! bu elemanı kolon olarak mı girmem mi gerekiyor?

yardımlarınızı bekliyorum....iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

yakubu":8zmqgkjv' Alıntı:
merhaba arkadaşlar,
1- kirişsiz döşemede kalınlık tahkiki yaparken, program neden küçük açıklıkları dikkate alıyor?
Kirişsiz döşemelerde minimum döşeme kalınlığında dikkate alınacak açıklık her zaman net olmayabiliyor. Bu nedenle kirişsiz döşemede kalınlık kontrolünde, kolonlar arası açıklıkları bulan genel bir algoritma geçerli...

2- kendim hesap aksına müdahele ediyorum, yazdığım açıklık değerini dikkate almıyor?
yardımlarınızı bekliyorum....iyi çalışmalar
Bu olanak 1'e istinaden programa konulmuştu. Projenizde neden çalışmadığı ise incelenecek.

3- döşeme raporlarında kalınlık tahkik tablosunda mesnet tipi sütunu ne anlam ifade ediyor,( panelsiz diye yazıyor.)
"Panelsiz", kolon başlığı yok anlamına gelmektedir ve döşeme ts500'e göre başlıksız ln/30 kontrolüne giriyor. Tüm kolonlarda kalınlığı olan kolon başlığı tanımlandığında döşeme panelli olacaktır. Bu durumda kalınlık kontrolü ts500'e göre ln/35 kontrolüne girecektir. (Daha anlaşılır olması için o mesajları, Başlıklı, başlıksız olarak değiştireceğiz)

4. panel elemanlarda zımbalama tahkiki neden yapamıyoruz? mesela 20/140 bir perde de! bu elemanı kolon olarak mı girmem mi gerekiyor?
Notlarımızda olan bir istektir. O elemanı kolon olarak girebilirsiniz

Geri