V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

KOLON APLİKASYON PLANINDA KENAR-AKS ÖLÇÜLERİ

kolon aplikasyon planlarında 7 versiyonu kolon kenarlarının akslara olan mesafeelerini kısmı olarak
yazmıyor 5 versiyonlarında bu yazılıyordu şimdi niçin kaldırıldı.yoksa biz mi kolon ayarlarında
mevcut olan bir ayarımı yapamıyoruz lütfen aydınlatılırsak memnun olacgız
selamlar saygılar...

Ekli dosyalar

• KOLONAPLIKASYON.jpg
    KOLONAPLIKASYON.jpg
    27.6 KB · Görüntüleme: 3,336
Kolon düğüm noktası aks kesişimlerine yerleştirilmemiş olabilir. Kolonlar örnekteki gibi yerleştirilirse ekteki resimde olduğu gibi kolon kenarlarının akslara olan mesafeleri otomatik olarak veriliyor.

Ekli dosyalar

• örnekkaçıklık.cde
    örnekkaçıklık.cde
    425.1 KB · Görüntüleme: 568
  • kaçıklık.PNG
    kaçıklık.PNG
    37.3 KB · Görüntüleme: 3,320
Kolon kenarlarının akslara mesafeleri konusunda tatmin edici cevap alamadım
projeji ekliyorum ibodrum kolon aplikasyonu planını çizdirdim SB108 kolonunun 5 nolu düşey
aksın düşey kenarlara yatay mesafelerini bir türlü yazdıramadım.Kolon belirtildiği
konumdan başka şekilde yerleştirilme imkanıda yoktur.Bilmem derdimi anlatabildimmi yoksa bu mesafeleri biz
2 boyutlu çizimdemi tamamlayacağız.Lütfen ekteki projeyi inceleyip tatmin edici cevabınızı bekliyorum
iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Projenizde birebir olarak Levent Bey'in tarif edildiği durum mevcut (Kolon düğüm noktası aks kesişiminde değil).
Kolon kaçıklıkları düğüm noktalarından itibaren ölçülendiriliyor.
İstediğiniz çizimi almak için kolonun özelliklerine girin, deltaX değerini 25 cm yapın, daha sonra kolonu tekrar olması gereken yere (25 cm sağa-K47 hizasına) taşıyın.

Umarım tatmin edici bir cevap olmuştur...

Ekli dosyalar

• kolondugum.png
    kolondugum.png
    10.3 KB · Görüntüleme: 3,256
bence tatmin edici ama birde ben basamak basamak izah etmek istedim
1) kolon sekmesinden herhangi bir geometrideki kolonu seçin
2) baz nokta olarak aplikasyon planındaki hangi akslara gore kacıklık verilmesini istiyorsanız o aksların kesişimini secin
3) kacıklıgınızı girmiş oldugunuz kolonda ayarlayın
eger kolona aks kesişimi degilde başka biryere gore baz noktası verirseniz boyle bir sıkıntı dogar
ayrıca proje yeni ise tdy 3.4.1.1'e bir goz atın düşey taşıyıcılara saplanan kirişlerde min. genişlik 25 cm'dir

Geri