V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

KOLON KİRİŞ BİRLEŞİM KESME SORUNU

hatice bayram

Etkin Üye
Merhabalar mimari sebepler ile 35/120 kiriş geçtiğim bölgedeki kolonlarımdaki B hatasını gideremedim. yapabileceklerim konusunda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum projemi ekliyorum..

Ekli dosyalar

Merhabalar mimari sebepler ile 35/120 kiriş geçtiğim bölgedeki kolonlarımdaki B hatasını gideremedim. yapabileceklerim konusunda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum projemi ekliyorum..
bazı kirişlerin hem üzerine duvar tanımlamışsınız hem de özelliklerinden duvar yükü tanımlamışsınız. bilinçli olarak mı yapıldı yoksa bir hata mı var ?
analizi ona göre değerlendirmek gerekebilir.

İdecad kiriş üzerine duvar yükü tanımlandığında eğer ki duvar varsa duvar yükünü ,eğer duvar girilmemişse kirişe tanımlanan duvar yükünü aldığını biliyorum . o yüzden kiriş geçmeyen yerlere duvarları çiziyorum ,kiriş geçen yerlerde zaten program otomatik kirişe tanımlanan duvar yükünü alıyor diye biliyorum.

İdecad kiriş üzerine duvar yükü tanımlandığında eğer ki duvar varsa duvar yükünü ,eğer duvar girilmemişse kirişe tanımlanan duvar yükünü aldığını biliyorum . o yüzden kiriş geçmeyen yerlere duvarları çiziyorum ,kiriş geçen yerlerde zaten program otomatik kirişe tanımlanan duvar yükünü alıyor diye biliyorum.
tamamdır projenizdeki hataların çoğunu giderdim bitirince buradan sizinle paylaşacağım

+yapılan düzenlemeler+
-s9-s7-s14 kolon yönleri değiştirildi.
-sa3-sa4 kolon yönleri değiştirildi.
-s13-s14 kolon boyutları değiştirildi.
-sa9-sa10 kolon yönleri değiştirildi.
-k45-k46 kiriş boyutları değiştirildi. (b boyutu)
-pa10 boyut değiştirildi ve etriye adım mesafesi 9cm e çekildi.
-p25 boyut değiştirildi.
-öneri proje ektedir-
not: mimari bir sıkıntı varsa düzenlersiniz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Ekli dosyalar

• 001.png
    001.png
    277.6 KB · Görüntüleme: 24
  • 002.png
    002.png
    302.5 KB · Görüntüleme: 22
  • 003.png
    003.png
    262.6 KB · Görüntüleme: 21