V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Kolon-Kiriş Birleşim Bölgesi Kesme Güvenliği Hatası

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan antipas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

antipas

Yeni Üye
Selamlar.
Ekteki projede yapıda hataları gidermeye çalıştığımda en son kolon-kiriş kesme hatası ile karşılaşıyorum, onu düzeltmeye çalışınca en ufak bir değişiklikte sistem çok daha başka hatalar veriyor. Veri girişinden veya farklı sebepten kaynaklı problem mi vardır acaba? Yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

Selamlar.
Ekteki projede yapıda hataları gidermeye çalıştığımda en son kolon-kiriş kesme hatası ile karşılaşıyorum, onu düzeltmeye çalışınca en ufak bir değişiklikte sistem çok daha başka hatalar veriyor. Veri girişinden veya farklı sebepten kaynaklı problem mi vardır acaba? Yardımlarınızı bekliyorum
- s16 kolonu boyutları ve konumu değiştirildi.
- temeldeki hata için ise ilave donatı aralığını 5 cm e kadar düşürebilirsiniz.
proje ektedir.

Ekli dosyalar

- s16 kolonu boyutları ve konumu değiştirildi.
- temeldeki hata için ise ilave donatı aralığını 5 cm e kadar düşürebilirsiniz.
proje ektedir.
Cevap için teşekkürler.
Kolon betonarme ekranında S16 yanındaki (B) ibaresi görünmküyor ancak birleşim kesme güvenliğine kısmına girince az bir farkla da olsa ve>vmax durumu var. Sizde de öyle mi görünüyor bir de seçmeli rapora bakınca kolonlarda farklı hatalar oluşmuş durumda.
Aynı durum sizde de geçerli mi yoksa sadece bende mi böyle görünüyor?

S16 yanındaki (B) ibaresi görünmküyor ancak birleşim kesme güvenliğine kısmına girince az bir farkla da olsa ve>vmax durumu var. Sizde de öyle mi görünüyor bir de seçmeli rapora bakınca kolonlarda farklı hatalar oluşmuş durumda.
Tekrar analiz yapmanız gerekiyor. Tekrar analiz yapın.

Geri