V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Kolon Kiriş Birleşim Göstermeme Hatası

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan NYILMAZ
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

NYILMAZ

Kıdemli Üye
Ekteki projede S5 poligon kolonu 2. katta kolon kiriş birleşim kesme güvenliği bir kiriş için (K26) sağlamıyor. Fakat listede (B) hatası vermiyor. Birleşim Kesme Güvenliği sekmesinden incelerseniz görebiliyorsunuz, yada rapor aldığınızda önceki hata / sonraki hata ikonlarının aktif olmasıyla fark edebiliyorsunuz.

Dahada önemlisi kolon betonarmesine girdiğinizde tüm katları gösteri tıkladığınızda program kırılıyor. Dosya boyutu kısa olsun diye çizim dosyaları ile çizim paftasını sildim. Sadece 3D kat planları kalmıştı. Bu kez aynı hatanın oluşmadığını ve program kırılması olmadığını gördüm. Dosyanın tam hali aşağıdadır... Kolay gelsin.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Nedim Bey merhaba,

Projenizi eklediğiniz haliyle kolon betonarme diyaloğunda programın kırılması durumunu tespit listemize ekledik.
Ancak projenizde analiz yapıldığında Kolon betonarme diyaloğunda tüm katlar listelenebiliyor. S5 kolonunda da B güvensizliği görünmüyor.

Not: Projede Zemin 1. ve 2.katlarda D09 döşemelerinin sınırları hatalı görünüyor.(Analiz sırasında 3 farklı rijit diyafram olmamasına rağmen 1 den fazla rijit diyafram uyarısı vermesinin sebebi bu hatalı döşemeler) Düzeltilmiş proje ekteki linktedir.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

İyi çalışmalar dileriz.

Levent Özpak":1j82tv3y' Alıntı:
........Ancak projenizde analiz yapıldığında Kolon betonarme diyaloğunda tüm katlar listelenebiliyor. S5 kolonunda da B güvensizliği görünmüyor.

Yukarıdaki cümleden şunu mu anlıyorum: Bizde hiç B güvensizliği sorunu oluşmadı.

Yoksa düzeltmeleri yaptıktan sonra böyle bir sorun kalmadı mı? Bana gönderdiğinizde böyle bir sorun yok çünkü gerçekten.Zaten daha sonradan D9 ile ilgili sorunu çözmüştüm ve bu aşamalardan sonra da o dosyamda B sorunu da oluşmamıştı. Ama öncesinde bunu net bir şekilde tespit etmiştim. Hatta bunu bir arkadaşımla birlikte baktık, ona da göstermiştim. Şimdi bendeki dosyalarda aynı şeyi tekrar oluşturamıyorum. Düzeltilmemiş dosyalarda kolon betonarmesine girmeden kırılıyor.

Bende projenin çözümü anlamında bir sorun yok ama kafama takıldı kaldı o konu.

NYILMAZ":33rq5izy' Alıntı:
Levent Özpak":33rq5izy' Alıntı:
........Ancak projenizde analiz yapıldığında Kolon betonarme diyaloğunda tüm katlar listelenebiliyor. S5 kolonunda da B güvensizliği görünmüyor.

Yukarıdaki cümleden şunu mu anlıyorum: Bizde hiç B güvensizliği sorunu oluşmadı.

Yoksa düzeltmeleri yaptıktan sonra böyle bir sorun kalmadı mı? Bana gönderdiğinizde böyle bir sorun yok çünkü gerçekten.Zaten daha sonradan D9 ile ilgili sorunu çözmüştüm ve bu aşamalardan sonra da o dosyamda B sorunu da oluşmamıştı. Ama öncesinde bunu net bir şekilde tespit etmiştim. Hatta bunu bir arkadaşımla birlikte baktık, ona da göstermiştim. Şimdi bendeki dosyalarda aynı şeyi tekrar oluşturamıyorum. Düzeltilmemiş dosyalarda kolon betonarmesine girmeden kırılıyor.

Bende projenin çözümü anlamında bir sorun yok ama kafama takıldı kaldı o konu.
Gönderdiğiniz projede analiz yapıldı. Analiz sonrasında B sorunu hiç oluşmadı

Geri