Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Kolon-Kiriş Kesme Güvenliği hatası

serhadkotluk

Yeni Üye
projemde kesme güvenliği ile kolon-kiriş kesme güvenliği sorununu çözemiyorum. kolonların ebatlarını da büyütüyorum. beton sınıfını da arttırıyorum fakat çözüm olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• SER.cde
    SER.cde
    9.4 MB · Görüntüleme: 18
Merhaba
projemde kesme güvenliği ile kolon-kiriş kesme güvenliği sorununu çözemiyorum. kolonların ebatlarını da büyütüyorum. beton sınıfını da arttırıyorum fakat çözüm olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
--P16-17-5 perdelerini grup perde yapın,
--binanın dış kenarlarında boydan boya boşluk açmışsınız kısa kolon oluşuyor. bu boşlukları bir dolu bir boş olarak açınız.
--kolon kiriş kesme güvenliğini sağlayabilmek için kolonları kare ye yakın seçin, kirişler kolonu her iki yönden ortalasın.

Kolon kiriş birleşim bölgesi kesme güvenliği sağlanmadı.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba; Projemde S2 ve S20 kolonlarına bağlı kirişlerde kesme hatası alıyorum, açıkçası net bir çözüm de çıkaramadım. Rica etsem yardımcı olur musunuz.

Ekli dosyalar

• STATİK ÇALIŞMA.cde
    STATİK ÇALIŞMA.cde
    6.2 MB · Görüntüleme: 4
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    87.9 KB · Görüntüleme: 27
s02 kolonu aksındaki kirişleri genişliklerini 30 cm yapın.
s20 kolonu için ise k39 kirişini perdeye dönüştürün.
sorun çözülecektir.
ilave olarak
ilave olarak perde ve döşemeler için sonlu elaman genişliklerini 50 cm veya daha altı yapın.
kiriş donatılarını tamamı 12 mm seçilmiş. donatı yığılması olan 4 adet ve/veya üstü kirişler için manuel düzenleme yapabilirsiniz. donatı çapını otomatik artırırsanız yeni birleşim kesme güvenliği sorununuz olabilir.
iyi çalışmalar.

Geri