Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

kolon kiriş kesme güvenliği sağlanamadı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MERYEM34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MERYEM34

Tanınmış Üye
merhabalar projemde 2.katta S10 veS13 kolonlarında kesme güvenliği sağlanamadı .kolonları büyüttüm kirişleride gerekli çözüm yolunu denedim fakat çözümleyemedim yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

merhabalar projemde 2.katta S10 veS13 kolonlarında kesme güvenliği sağlanamadı .kolonları büyüttüm kirişleride gerekli çözüm yolunu denedim fakat çözümleyemedim yardımcı olur musunuz
önerilerim;
--en üst kat duvarları kaldırınız,
--4.9.1.3.a işaretleyiniz,
--k196-k197 kirişini 30/30 yapınız,
--fiber model ile hesaplatınız,
--merdivenin kotları ve mesnetlenmesini düzenleyiniz.

veya 2. kat duvar yüklerini kaldırıp, s10 ve s13 kolonlarını 40x85 yaparsanız düzeliyor. Yeni yönetmeliğe göre A11 i kullanmamalısınız. Her iki yönde perdeler koyup A15seçmelisiniz. A12, A13 , A14, A15 haricindeki seçenekler yasaklandı. Bundan önceki bloklarınız düzeltilip

veya 2. kat duvar yüklerini kaldırıp, s10 ve s13 kolonlarını 40x85 yaparsanız düzeliyor. Yeni yönetmeliğe göre A11 i kullanmamalısınız. Her iki yönde perdeler koyup A15seçmelisiniz. A12, A13 , A14, A15 haricindeki seçenekler yasaklandı. Bundan önceki bloklarınız düzeltilip
A11 in yasaklandığı nerede yazıyor? gerekçesi ne ?

Geri