V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

koordinat kutusu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan insmuh_gk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu sorun sadece koordinat kutusunda mı var?
Programı ctrl+shift ile resetleyerek açmayı denediniz mi?
Windows versiyonunuz nedir? Windows ile ilgili bir problem gibi duruyor...

Sorun sadece koordinat kutusunda,
5.511 statik ve mimaride normal,
işletim sistemi : Lisanslı, win. Xp prof.

resetleme işlemini açarmısınız?

Bizim ofİste hiçbir bilgisayarda böyle bir sorun olmuyor. İlk defa sizden duyuyorum.
Boyle bir durumla karşılaşan başka arkadaşlar var mı ?

sorun benim bilgisayarda olsa, 5.511 de niye düzgün çıkıyor? programda ise, başkasında niye sorun yok!! enteresan bir durum.

5.511 kutuları da olması gerekenden farklı görünüyor, Windows'unuzda standart dışı bir pencere yöneticisi, theme vs kurulu mu?

Büyük ihtimalle o yama yüzünden oluyordur, malesef bu tip 3. parti yazılımlar kaldırsanız da sistemi tam anlamıyla orijinal haline çevir(e)miyorlar.
Ekran görüntüsünü eklediğiniz tip font bozulması Windows resource'larındaki bozulmalar yüzünden oluşuyor çünkü. Bir de XP service pack 3'ü tekrar kurmayı dener misiniz, bir ihtimal orijinal haline çevirebilir...

Son olarak bir de başka bir XP makinadan "MS Serif" fontunu alıp kendi sisteminize kurmayı deneyin. (Kendi sisteminizdeki fontu silin). Arkasından reset atın.

Bu durumda da düzelmezse 2 seçeneğiniz var:
1-Windows'unuzu yeniden yüklemek
2-Eğer kullanımda bir sorun olmuyorsa (koordinat girebiliyorsanız) yeni güncellemeye kadar bu şekilde çalışmak, bir sonraki güncellemede bu duruma özel bir önlem alabiliriz. Ancak problemin Windows'unuzla (kurduğunuz vistamizer yaması ile) ilgili olduğu kesin gibi.

son önerinizide yaptım yine değişiklik yok!

şimdilik böyle idare ediyorum, gelecek güncellemede sündürme fonksiyonu aktif hale getirilirse herhangi bir windows penceresi gibi büyütme imkanı bulmuş oluruz.

Ayrıca, basit bir konu için bu kadar ilgilenmenize, tekrar teşekkürü bir borç bilirim, saygılarımla...

Geri