MANTAR DÖŞEME HESAP AKSLARI VE HAREKETLİ YÜK TANIMLAMALARI NASIL OLMALI

Samet TEMİZ

Yeni Üye
Mantar döşeme tasarımını kullanarak modelleme yapacak olduğum projemde kafama takılan birkaç konu oldu bu konular hakkında yardımcı olursanız memnun olurum projeyi ekte yükledim yanlış olan yerlerimi söylerseniz sevinirim.

Öncelikle mantar döşemede ortalama döşeme kalınlığı kaç olmalı ben 20 cm tercih ettim ?
Mantar döşemede döşeme hesap aksları nasıl atılmalı, çalışma alanları nasıl belirlenmeli ?
Döşemede Kat Holü ve Balkonlar için Q hareketli yükünü nasıl değiştirebilirim ?
Tüm binada tasarım tek döşeme üzerine mi olacak yoksa döşeme kenarları ile balkon ve kat holünü bölecek miyiz ?

Bu konuların haricinde Bodrum+2 Katlı bir proje için kolonlardan oluşan kirişli sistem mi tercih edilmeli yoksa düşey taşıyıcı sistemin tamamının perdelerden oluştuğu mantar döşeme sistem mi tercih edilmelidir. (beton ve demir metrajlarının 2 proje için de eşit olduğunu varsayalım)

Birde Asansör kulesi için kat ekleyip asansör makine dairesini işaretleyip çizimi rahatlıkla yapabiliyorum ama asansör kuyusunun temelinde zorlanıyorum bu işleminde bir kolaylığı var mıdır ya da nasıl yapılmalıdır ?

ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

Aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Döşemede Kat Holü ve Balkonlar için Q hareketli yükünü nasıl değiştirebilirim ?
Döşeme kenarı ile bölerek farklı iki döşeme oluşturup, hareketli yükleri düzenleyebilirsiniz.

Birde Asansör kulesi için kat ekleyip asansör makine dairesini işaretleyip çizimi rahatlıkla yapabiliyorum ama asansör kuyusunun temelinde zorlanıyorum bu işleminde bir kolaylığı var mıdır ya da nasıl yapılmalıdır ?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri