Mantar Döşeme

damlaozgur

Etkin Üye
Merhabalar, yaklaşık 10 yıllık meslek hayatımda ilk kez mantar döşeme çalışıyorum. Gerek yönetmelik, gerekse forumu baya bi karıştırdım.Model oluşturdum. Gözümden kaçan veya herhangi bir noktada tavsiyesi olan değerli meslektaşlarımın yorumlarını istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 1.cde
    20.3 MB · Görüntüleme: 46
Merhabalar, yaklaşık 10 yıllık meslek hayatımda ilk kez mantar döşeme çalışıyorum. Gerek yönetmelik, gerekse forumu baya bi karıştırdım.Model oluşturdum. Gözümden kaçan veya herhangi bir noktada tavsiyesi olan değerli meslektaşlarımın yorumlarını istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
önerilerim:
--duvar yükleri girilmemiş,(duvar ikonu ile giriniz)
--geometri kontrolünde verilen zemin kat perde kalınlıkları hatasını ve
--grup perdelerinde yetersizlikleri düzeltiniz. (perde ilave etmeniz gerekebilir.)
--merdiven modelleme ve mesnetleme ile asansör boşluklarını dengelemeden sonra girersiniz.

Merhabalar, tekrar yazıyorum ama projemde subasman perdeleri eklediğimde zemin kat döşemesinde ağ oluşturulamıyor ibaresi görüyorum analizde ve perde eklediğimde projede hata alıyorum. bunun sebebi nedir

projemi ekledim, subasman perdeleri ve kuleyi modellediğimde aldığım hatalar böyle, şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• mantar döşeme 2.cde
    21.9 MB · Görüntüleme: 30
Merhabalar, tekrar yazıyorum ama projemde subasman perdeleri eklediğimde zemin kat döşemesinde ağ oluşturulamıyor ibaresi görüyorum
Zemin katta tanımsız döşemeler var. Subasman perdelerinin bazıları kat döşemesi kenarı olarak görülmüş.
Zemin kattaki tanımsız döşemeleri ve mevcut döşemeyi silip, tekrar oluşturun. Döşeme ağ oluşturma sorunları çözümlenecek.
Tüm döşemeleri bir kerede silmek için ;
"Döşeme komutu" tıklayıp, "Hepsini seç" komutunu tıklayın Kattaki tüm döşemeler seçilecek. Kalvyeden delete tuşuna basın. Seçilen tüm döşemeler silinecek. Döşemeyi tekrar tanımlayınız. (Döşemeyi tekrar tanımlarken P14 perdesine bağlanan döşeme kenarının trim algoritmasını "Obje trim yöntemi" komutu ile değiştiriniz.)

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

İyi çalışmalar

Levent bey değerli yardımlarınız ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim. İyi Çalışmalar

kusura bakmayın tekrar yazıyorum aynı projenin c bloğunda sadece bodrum katı normal döşeme yapmak istiyorum ama bütün elemanlarımda zımbalama hatası alıyorum. 2-3 analiz öncesi böyle bi hata almamıştım. dosyayı mı bozdum farklı bişey mi yaptım yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

Ekli dosyalar

• c blok.cde
    35 MB · Görüntüleme: 18
kusura bakmayın tekrar yazıyorum aynı projenin c bloğunda sadece bodrum katı normal döşeme yapmak istiyorum ama bütün elemanlarımda zımbalama hatası alıyorum. 2-3 analiz öncesi böyle bi hata almamıştım. dosyayı mı bozdum farklı bişey mi yaptım yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum
Kiriş bağlanan kolonlarda zımbalama kontrolü yapılmış. kolon ve perde özelliklerinden "Her zaman üst uçta zımbalama kontrolü yap" seçeneğinin işareti kaldırıp, analiz ediniz.
1654264416432.png

Geri