Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Merdiven Modelleme Hatası

bilal.ersan

Yeni Üye
Merdiven Modelleme yaparken mimari projelere uyum sağlamaya çalışıyorum fakat bir türlü mimari projelerde ki basit merdiven türleri dahi olsa programda modelleme yapamıyorum. Basamak olarak tanımladığım yerler Tip sahanlık olarak çıkıyor ve merdiven olarak düzeltemiyorum . Örnek olarak bir mimari merdiven ekliyorum eklere. Rica etsem nerede yanlış yaptığımı söyleyebilir misiniz. (Rota komutunu ile birlikte merdiven alanı komutunu kullanıyorum)

merdiven örnek 1.png

merdiven örnek 2.png Burada gördüğünüz gibi merdiven tanımladığım 4. kolda zorunlu bir şekilde sahanlık olarak tanımlıyor. Fakat bir önce ki kolda 2 basamaklı merdiven tanımlayabilmiştim aynı şekilde.

merdiven örnek 3.png Son Olarak da bu şekilde oluyor. 1. kol ve 4. kol sahanlık olarak tanımlanıyor.

Ben de benzer problemi yaşıyordum, dediğiniz şekilde oluşturdum alanları. Benim projemde de şöyle bir sıkıntı oldu ki üç alan oluşması gerekirken Alan 1 ve Alan 2 adında merdivenin iki parçası ayriyeten son kısım bağımsız bir merdiven gibi tekrar Alan 1 oldu. Üçünü nasıl tek bir merdiven olarak çözebilirim acaba?
1725964802275.png

Geri