Mevcut durumdaki çelik çatı analizi

Merhaba. Mevcut durumdaki çelik çatının analizini yaptığımda makasta bazı çapraz elemanlar ve yine bazı makasta alt başlık üst başlık kurtarmıyor. Ben makastaki eleman bazda kurtarmayan çaprazı kurtardım başlıkların da profilini değiştirdim idecad da analiz ettim kurtardım. Sorum şu şekilde. Uygulamasının yapılması için makastaki çaprazlar kesilip yeni çapraz eklenir. Alt başlık için de altına profili kaynak ederler ama 2XL olarak verdiğim 120x10 profil için üst başlığa kaynaklamak biraz zor olacak ve bunun üstüne aşık da gelecek nasıl bir yol izlememi önerirsiniz cevaplarsanız sevinirim uygulaması yapılacak çünkü ona göre idecad dan çıktı alacağım. iyi günler.

1706518617434.png

Bu tür sorularda projenizi görmeden yanıtlamak pek doğru değil. Size görselden ve yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sorularınıza yanıt vereceğim; Çatı makasların arasına çaprazların kesiştikleri noktadan tek çelik çapraz komutuyla veya kiriş komutuyla stabilite kirişi ekleyebilirsiniz. başlangıç olarak üst başlığa yapın, analiz yaptıktan sonra ihtiyaca göre alt başlığa da yalnızca orta bölümden bir stabilite elemanı tanımlamak bu yapı için yeterli olacaktır.

Geri