Mimari projeyi ideCAD Statik ile nasıl açarız?

mkrts88

Tanınmış Üye
Sıfırdan çok statik proje çizdim arkadaşlar idecad mimari kullanan biri bana direk mimari proje gönderdi idecad statikte açtım döşeme isimleri gözükmüyordu hallettim fakat kiriş isimleri yazmıyor özel bi işlem yapmama gerek var mı ? biraz kurcaladım ama anlayamadım.

Sıfırdan modeli girmesem iyi olur :)

Ekli dosyalar

• mimari.7z
    3.6 MB · Görüntüleme: 204
Re: idecad mimariden statiğe aktarma

Merhabalar,

Statikle uyumlu yap komutunun yeri eklenen resimde gösterilmiştir.
Ünver Bey'in de dediği gibi bu komut ile kiriş isimleriniz gozukecektir.

BiM modelinde yapının Mimari olarak gosterimi Architectural View ile Structural view gösterimi farklıdır. Mimar döşeme isimleri kiriş isimleri gibi detaylar ile ilgilenmez.
Dolayısıyla orak BiM modelinin statik proje gereksinimletrine uygun olarak gösterimi, editlenmesi ve yeni obje ilave edilmesini, kolaylaştıran komut ; "Statik ile uyumlu yap" komutudur.

İyi çalışmalar dilerim...

Ekli dosyalar

• Statik ile uyumlu yap.PNG
    Statik ile uyumlu yap.PNG
    516.7 KB · Görüntüleme: 4,350
Re: ideCAD Mimari'den Statiğe aktarma

ben ribbon menü kullanmıyorum
değiştir menüsü içinde buldum sağolun

ide statik de; ide mimari ile çizilmiş bir projeyi açıp statik ile uyumlu yap dedğimde program hata veriyor ve kapanıyor.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

ide statik de; ide mimari ile çizilmiş bir projeyi açıp statik ile uyumlu yap dedğimde program hata veriyor ve kapanıyor.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
Bahsettiğiniz sorun bizde oluşmuyor. Ekteki proje "Statikle uyumlu yap" komutu çalıştırılıp kaydedilmiştir.

Ekli dosyalar

• statikle_uyumlu_yapıldı.cde
    78 KB · Görüntüleme: 13
Tekrar merhaba,
Bahsettiğiniz durumun klasik menü düzeninde oluştuğu tespit edilmiştir. Ribbon menü düzeninde bu sorun oluşmamaktadır. durum not alınmıştır.
İyi çalışmalar

Geri