Bim Mimari Tasarım Kullanımıyla İlgili Görüşler Sorular

Re: ideCAD Mimari 7 kullanımıyla ilgili görüşler sorular

Merhabalar;

Ölçek değerine girdiğiniz değer doğrultusunda ölçüleriniz o kadar kat artacaktır ve ölçüm hattında o değer olacaktır.Yani ölçek değeri yazan kısmına 00000 eklediyseniz ölçülendirme hattında yazan değer o kadar kat artmış olacaktır.Bu aşamada,Yuvarlama yok seçilirse ölçülendirme tam değerinde yapılır. Aralık büyüdükçe,Ölçülendirme seçilen aralık kadar yuvarlanır.Hane sayısı ise virgülden sonra yazılan rakam sayısını gösterir. Sıfır girilirse virgülden sonra hane gösterilmez. Program,Ölçüleri belirtilen hane sayısına göre yuvarlayarak yazar.Hane sayısını arttırdığınızda ölçülendirmenin yuvarlama aralığını belirler.Yani sizin projenizde ölçek değerinde 00000 yazılı,hane sayısında rakam girilmiş olabilir,Küsüratın çıkmış olması çiziminizin yanlış olduğunu göstermez.

peki,bir şey daha soracam.öçelk değeri yazan yer normalde 1 yazıyordu.biz oraya 100000 yazıp kontrol ediyorduk.yanlşmı dye.

bu şeklde kontrol yanlışmı olur ?

yada kontrolu sadce ölçlendrme, birim, hane saysısını artırıncamı kontorlu yapmış oluruz.

teşekklr...

Ölçek kontrolünün en doğru yöntemi,İmport ettiğiniz çizimde bildiğiniz bir yeri(kapı,kolon olabilir) ölçüp,Ona uygun olarak(onu referans alarak) Çiziminizi referansla ölçekle yaparak büyültüp küçültmektir.

Merhaba sayın ilgili .
mimari 7.022 DEMO YU BULAMIYORUM FARUMDA , LİNK VERMENİZ mümkünmü acaba. farklı bir siteden indirdim ama kapı pencere ve kütüphanelerde hata verip kapanıyor..

ilginize çok teşkkeürler. ama şu hatayı alıyorum

(( The file "ideCAD_Mimari_Demo_7.022x64CD.exe" has been blocked. The file is larger than the configured file size limit. ))

Merhabalar linkle alakalı bir problem görünmüyor, bilgisayarınızdan kaynaklı bir sorun olabilir. Sorunu çözebilmemiz için Bursa ofisimizi arayarak iletişime geçebilirsiniz. İyi çalışmalar.

Bilgisayarınızda veya internet paketinizde internetten indirilen dosyalar için herhangi bir boyut sınırı verilmiş olabilir mi?

evet indirmeye çalıştığım pc ye bir limit atanmış sanırım. halllettim indirdim kurdum ama yine aynı sotun var.
kapı pencere ve kütüphane komutuna tıklayınca program kapatıyor kendini,
çalışmayı durdurdu hatası veriyor... sebebi ne olablir.??
işletim sistemi Win 7 64 bit

Merhabalar, Ekran kartından kaynaklı bir problem yaşıyorsunuz. Ayarlar/Genel Ayarlar/'Opengl donanım hızlandırıcısını kullan' seçeneğini kapatınız ve tamam diyerek ayarlardan çıkınız. Programı kapatıp tekrardan açınız, sorununuz çözülecektir. İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    23.7 KB · Görüntüleme: 19,252
Re: ideCAD Mimari Programının Tüm Komutları (Ver 8.61)

8.61 versiyonunda sıklıkla dosya kapanma sorunu yaşıyorum.Dosyayı kaydetmeye çalışırken kapanıyor.sebebini anlayamadım???

Merhabalar, programla ilgili böyle bir durum şuan için gerçekleşmemiştir. Sorun projeden veya donanımdan kaynaklı olabilir. Sorun yaşamış olduğunuz projeyi buraya yükleyebilirsiniz ya da Bursa ve İstanbul ofislerimizi arayarak uzaktan erişim ile teknik destek alabilirsiniz.

cansahin":36s3cbmv' Alıntı:
Merhabalar, programla ilgili böyle bir durum şuan için gerçekleşmemiştir. Sorun projeden veya donanımdan kaynaklı olabilir. Sorun yaşamış olduğunuz projeyi buraya yükleyebilirsiniz ya da Bursa ve İstanbul ofislerimizi arayarak uzaktan erişim ile teknik destek alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• mimari proje.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 247

Merhabalar, projenizde bir problem gözükmüyor, kayır işleminde de bir sorunla karşılaşılmadı. Uzaktan erişim programı olan 'teamviewer'ı bilgisayarınıza yükleyerek Bursa ve İstanbul ofislerimizi arayarak iletişime geçebilirsiniz. İyi çalışmalar

cansahin":vnl85rli' Alıntı:
Merhabalar, projenizde bir problem gözükmüyor, kayır işleminde de bir sorunla karşılaşılmadı. Uzaktan erişim programı olan 'teamviewer'ı bilgisayarınıza yükleyerek Bursa ve İstanbul ofislerimizi arayarak iletişime geçebilirsiniz. İyi çalışmalar
Donanımdan kaynaklanan bir sorun olduğunu öğrendim.ilginiz için çok teşekkür ederim.

cansahin":334lgl9f' Alıntı:
PROGRAMDA AYNI DOSYA İÇERİSİNDE İKİ FARKLI BLOK ÜZERİNDE ÇALIŞABİLİR MİYİM?KOTLARI FARKLI OLAN İKİ BLOK.ÇALIŞABİLİYORSAM NASIL YAPABİLİRİM?

emineokumus":34wvn2sk' Alıntı:
cansahin":34wvn2sk' Alıntı:
PROGRAMDA AYNI DOSYA İÇERİSİNDE İKİ FARKLI BLOK ÜZERİNDE ÇALIŞABİLİR MİYİM?KOTLARI FARKLI OLAN İKİ BLOK.ÇALIŞABİLİYORSAM NASIL YAPABİLİRİM?

Merhabalar, öncelikle bu şekilde çalışma olanağınız olduğunu bildirmek isterim. Aks tanımlarken sınır olarak kontur çizgisini baz aldığı için öncelikle yapmanız gereken değiştir komutundan kontur çizgisini arazinize göre düzenlemektir. Bunu gerçekleştirdikten sonra akslarınızı bloklara göre çizmeniz gerekir, ancak akslarınız kontur çizgisini baz alıp kontur çizgisine uzadığı için aks ayarlarına girerek sağ delta ve sol delta kısımlarından ayarlamalarda bulunabilirsiniz. Her obje için geçerli olan kot değerini de manuel olarak değiştirme imkanınız vardır. Dilerseniz Bursa ofisimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    65.2 KB · Görüntüleme: 12,483

cansahin":5ewy03i8' Alıntı:
emineokumus":5ewy03i8' Alıntı:
cansahin":5ewy03i8' Alıntı:

Merhabalar, öncelikle bu şekilde çalışma olanağınız olduğunu bildirmek isterim. Aks tanımlarken sınır olarak kontur çizgisini baz aldığı için öncelikle yapmanız gereken değiştir komutundan kontur çizgisini arazinize göre düzenlemektir. Bunu gerçekleştirdikten sonra akslarınızı bloklara göre çizmeniz gerekir, ancak akslarınız kontur çizgisini baz alıp kontur çizgisine uzadığı için aks ayarlarına girerek sağ delta ve sol delta kısımlarından ayarlamalarda bulunabilirsiniz. Her obje için geçerli olan kot değerini de manuel olarak değiştirme imkanınız vardır. Dilerseniz Bursa ofisimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi çalışmalar
merhaba,arazi üzerine oluşturduğum plato öğesini 3 boyutta göremiyorum.sebebi ne olabilir?yardımcı olursanız sevinirim.

Re: ideCAD Mimari 7 ve 8 kullanımıyla ilgili görüşler sorul

Merhabalar, katman ayarları kapalı kalmış olabilir, girmiş olduğunuz değerden kaynaklı olabilir. Bu durumun tespiti için projenizi yükleyebilirsiniz yada Bursa ve İstanbul ofislerimizi arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. İyi çalışmalar

Re: ideCAD Mimari 7 ve 8 kullanımıyla ilgili görüşler sorul

Merhaba,
Aynı projeyi farklı bilgisayarlarda açtığımızda yaptığımız bütün kalem kalınlıkları, ölçülendirme ayarları gibi ayarların hepsi değişiyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Geri