Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

minare devrilme momentleri çok yüksek çıkıyor

merhaba minare tasarlıyorum ama devrilme momentim çok yüksek çıkıyor nerede hata yapıyorum acaba yardım edebilir misiniz

Ekli dosyalar

• 1.cde
    1.cde
    1.9 MB · Görüntüleme: 37
Deprem devrilme kontrolünün yapılabilmesi için katlarda diyafram olması gerekir. Kat içinde döşeme yoksa bu kontrol yapılamaz.
Projenizde ise 10 kat'a böldüğünüz minarenin sadece 6. katında döşeme tanımlanmış
Minare için boş görülüyor. Minare içerisindeki merdiven ve sahanlıkları modelleyecek şekilde her katta en az bir döşeme tanımlayarak analiz yapınız
1707998089448.png

Kat döşemeleri tanımlandıktan sonra raporda tüm katlar listelenecektir.
1707998314705.png

Deprem devrilme kontrolünün yapılabilmesi için katlarda diyafram olması gerekir. Kat içinde döşeme yoksa bu kontrol yapılamaz.
Projenizde ise 10 kat'a böldüğünüz minarenin sadece 6. katında döşeme tanımlanmış
Minare için boş görülüyor. Minare içerisindeki merdiven ve sahanlıkları modelleyecek şekilde her katta en az bir döşeme tanımlayarak analiz yapınız
Ekli dosyayı görüntüle 41133

Kat döşemeleri tanımlandıktan sonra raporda tüm katlar listelenecektir.
Ekli dosyayı görüntüle 41134
YASİN BEY MRB. MİNARE TASARIMINDA, MİNARENİN TABANINDAKİ DİKDÖRTGEN KESİTLİ BÖLÜM İLE YUKARI TARAFTAKİ ÇEMBER BÖLÜM ARASINDAKİ EĞİMLİ KISMI NASIL ÇÖZECEĞİZ? MİNARENİN ÇEMBER KISMINI KÜÇÜK PERDELER HÂLİNDE ÇÖZDÜĞÜMUZ ZAMAN, DONATI DETAYINDA KÜÇÜK KÜÇÜK PARÇALAR OLUŞUYOR, BAŞKA BİR ÇÖZÜM VAR MI?

MİNARE TASARIMINDA, MİNARENİN TABANINDAKİ DİKDÖRTGEN KESİTLİ BÖLÜM İLE YUKARI TARAFTAKİ ÇEMBER BÖLÜM ARASINDAKİ EĞİMLİ KISMI NASIL ÇÖZECEĞİZ?
İlk paylaşılan mesajda rampa objesi kullanılarak kabuk olarak modellenmiş. İlk projeyi inceleyiniz.
Eğimli perde çizilemediği için bu kısmın perde olarak modellenebilme olanağı yok.

MİNARENİN ÇEMBER KISMINI KÜÇÜK PERDELER HÂLİNDE ÇÖZDÜĞÜMUZ ZAMAN, DONATI DETAYINDA KÜÇÜK KÜÇÜK PARÇALAR OLUŞUYOR, BAŞKA BİR ÇÖZÜM VAR MI?
Kırıklı perdeler şeklinde modellenebilir. Eğer çizimler ile ilgili bir sorun çıkarsa 2B düzenleme araçları ile çizim düzenlenmelidir.

Geri