V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

MOD ANALİZ HATASI ALIYORUM

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Beytullah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
1) Merdiveninizin alt ucu hiçbir yere bağlanmamış, önce bunu düzeltmeniz gerek. Aşağıda G yüklemesi davranışında görünüyor (analizden sonra hem düşey (G/Q) hem deprem (Ex/Ey) çözümlerinin 3 boyuttan davranışlarını animasyonla mutlaka inceleyin ki veri girişindeki bu tip hatalar görünsün).

2) Aynı şekilde hemen merdivenin yanındaki 2 perdenin alt uçları da temele bağlanmamış, havadalar, bunu da düzeltin.

1683087842304.png

3) Fazladan tanımladığınız MODAL11 MODAL12..14-15-16-17 ve YENİ modal yüklemelerini silin. Bunların bir işlevi yok, sadece analiz süresini gereksiz uzatır.

Bu değişiklikleri yaptıktan sonra mod sayınızı yeterince artırırsanız sorun olmayacağını tahmin ediyorum. Bu haliyle zaten mod sayısını kurtarmaya çalışmanız anlamlı değil, analiz sistemi hatalı.

bunlar zaten bağlıydı kapatmıştım açtım şuan projeyi ekte tekrar atıyorum hata devam ediyor

Ekli dosyalar

Gönderdiğiniz son projede
1) MODAL11 yüklemesini silin
2) Yapı ağacından Modal-BE1 üzerine çift tıklayın, mod sayısını 80 yapın.
3) Yapı ağacından Modal-B' üzerine çift tıklayın, mod sayısını 80 yapın.
Bu şekilde yeterli geliyor.
Ayrıca sonlu eleman boylarınız 80 cm ile biraz büyük gibi. Hesap hassasiyeti açısından 40 cm, hatta 20 cm'ye bile indirmeniz daha iyi olur. Proje fazla büyük değil, analiz çok uzun sürmez.

Geri