V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Oluşturduğum paftada döşemelerin donatıları kalıp planının dışına taşıyor yardım eder misiniz

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan uygarru
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kalıp planız çizimlerinde döşemelerimin donatıları plan dışına taşıyor. Projemin sonu paftalama yapacağım gördüğünüz bir eksik var mıdır ? İstinat duvarların da bir türlü güvenliği sağlayamadım çözüm önerileriniz olur mu ? kesitleri değiştiremiyorum arsa sınırında olduğu için

Ekli dosyalar

Kalıp planız çizimlerinde döşemelerimin donatıları plan dışına taşıyor. Projemin sonu paftalama yapacağım gördüğünüz bir eksik var mıdır ? İstinat duvarların da bir türlü güvenliği sağlayamadım çözüm önerileriniz olur mu ? kesitleri değiştiremiyorum arsa sınırında olduğu için
Önerilerim;
--kalıp planı modellemesinde bina çevresini u şeklinde çeviren döşemeyi sol ve sağ alttan bölüp üç parça olarak giriniz,
--merdivenler mesnetlenmemiş,
--4.9.3.1.b. seçmişsiniz.
bu seçeneği kullanmanız için kullanılan bağlantı detaylarının deneyle desteklenerek ispatlanması gerekmektedir

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Çok teşekkür ederim, söylediklerinizi uyguladıktan sonra hiç bir sorun kalmadı projemde. 4.9.3.1.a seçeneğini seçebildim bu durumda. Bir de kalıp planı aldığım da düşük döşemelerim kalıp planımda gözükmüyor olarak onlar için nasıl bir yol izleyebilirim. Çatı da düşük döşemem var onun üstünde normal döşemem var planda üst üste geliyorlar zemin katarda düşük döşemem var o planda çıkıyor ama donatı hesabı yok ne yapmalıyım. Çok teşekkür ederim.

Ünver Bey, projeyi ekte ekledim. Çatı katında D04 ve D07 döşemeleri var 3 boyutlu plan daha net gözüküyor bir döşememe eksi kot verdim. eksi kot verdiğim döşememi kalıp planında nasıl gösterebilirim. Birde bodrum katta D04 döşemem eksi kot verdim asansör kuyusu için kalıp planı aldığımda donatı hesabı gözükmüyor bunu nasıl çözebilirim . Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

rijit diyaframlı çözüm yapıp eksi kot verdiğiniz döşemelerin donatılarını sabitleyip, yarı rijit çözüm yapınız,
eksi kot verdiğim döşememi kalıp planında nasıl gösterebilirim.
eksi kot verdiğiniz döşemenin kalıp planını alacağınız zaman, grup perde ve d4 döşemesi haricindekileri silip kalıp planı alınız.
merdivenin oturduğu döşemeyi döşeme kenarı ile bölünüz. (döşeme boşluğu ile oluşturmak uygun değil)

Geri