Perde grubu kapasite oranı aşıyor

Değerli forum büyüklerim,
Perde grubu kapasite oranı aşıyor hatasını ,tüm denemelerime rağmen çözemedim.Bunun için ne yapmamı önerirsiniz.Yardımınıza ihtiyacım var

Burdaki yazıları da okudum Ünver ağabey.

Fakat çözüm alamadım.
Rica etsem buraya yüklesem,bana yorum yapma şansınız olur mu ?
Hem genel anlamda sizin fikrinizi almam çok hoş olur projemle ilgili

Ünver ağabey,öncelikle pazar gününüzü ayırıp projemi düzelttiğiniz için çok teşekkür ederim.Hakkınız ödenmez bu forumda.
Ben bir durumu atlamışım abi bu arada. Merdiven L şeklinde sağ taraftan yükselecek. tam köşede sahanlık ve sonra ordan da yükselerek döşemeye saplanacak.
Perde grubunun sol tarafına komple döşeme attığım vakit bu hataların aynısını tekrar alıyorum.
Sizi iki kere yormak hiç istemezdim ağabey fakat az önce çözemediğim hatalarla yine karşılaşıyorum

Ekran görüntüsü bu şekilde.Atmak istediğim döşeme yukarıdan aşağı tarafa doğru ağabey

Ekli dosyalar

• ünver özcan.pdf
    103 KB · Görüntüleme: 309
merdiveni henüz koymadım Ünver ağabey. Merdivenin saplanacağı döşemeyi atayım dedim.Fakat onu da beceremedim sanırım :/

Merhaba
semihocaktan":yxskrjih' Alıntı:
Merhaba projemde perde grubu kapasite oranı aşıyor hatası alıyorum ve ne yapsam çözümleyemedim. Yardımcı olsbilir misiniz rica etsem.
Önerilerim;
--Perdeler -70 kotu ile verilmiş 0 kotu yapalım,
--1. bodrum rijitlik tikini kaldıralım,
EN ÖNEMLİSİ KOLONDAN MÜTEMADİLİĞİ OLMAYAN TEK KONSOL/KONSOLLAR YAPMAYALIM.
HATALI MODELLEME.

Ünver ÖZCAN

Merhabalar,
perdelerdeki sorunları bir türlü gideremedim yardımcı olabilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• hatalar.cde
    15.2 MB · Görüntüleme: 17
Merhabalar, bu deneme projemde perde grubu kapasite oranı aşıyor hatasını bir türlü gideremedim. Aynı zamanda temelde zımbalama hatası da alıyorum. Temel kalınlaştırıp ampatman arttırmama rağmen çözüm olmadı. Yardımcı olabilir misiniz? @Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• proje.cde
    4.1 MB · Görüntüleme: 10
Merhabalar, bu deneme projemde perde grubu kapasite oranı aşıyor hatasını bir türlü gideremedim. Aynı zamanda temelde zımbalama hatası da alıyorum. Temel kalınlaştırıp ampatman arttırmama rağmen çözüm olmadı. Yardımcı olabilir misiniz? @Ünver ÖZCAN
önerilerim;
2. ve 3. kat duvar yükleri kaldırıldı, merdiven ve grup perde düzenlendi, radye döşemede p04 perdesi altına zımbalama donatısı konuldu, r katsayısı değiştirildi, c, k aksı kirişleri düzenlendi, fiber model işaretlenerek hesap yaptırıldı.
öneri proje ekte.
1689279510232.png

Ekli dosyalar

• Ü.Ö. JOJEEE.cde
    326.3 KB · Görüntüleme: 22
ünver bey kolay gelsin perde grubu kapasite oranını aşıyor hatasını gideremiyorum
radye temeli ne kadar artırırsam artırayım donatı yetersiz hatasını çözemiyorum
buraya yazdım daha önce ama cevap alamadım maalesef lütfen yardımcı olabilir misiniz acaba
önerilerim;
2. ve 3. kat duvar yükleri kaldırıldı, merdiven ve grup perde düzenlendi, radye döşemede p04 perdesi altına zımbalama donatısı konuldu, r katsayısı değiştirildi, c, k aksı kirişleri düzenlendi, fiber model işaretlenerek hesap yaptırıldı.
öneri proje ekte.
Ekli dosyayı görüntüle 36012

Ekli dosyalar

• ide123.cde
    5.5 MB · Görüntüleme: 2
Geri