Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

PERDE KESME GÜVENLİĞİ SORUNUNU ÇÖZEMEDİM

EKTEKİ PROJEMDE BODRUM 2 PERDEDE KESME GÜVENLİĞİ SORUNUNU ÇÖZEMEDİM ETRİYE SIKLIĞI VE ÇAPI İLE OYNADIM ANCAK OLMUYOR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

Ekli dosyalar

ünver bey merhaba projemde subasmanda döşeme tanımlamayıp boş bıraktığım için bir perdemde Vemax değerim Ve den düşük çıkıyor boyut büyütme,beton sınıfı arttırmama rağmen çözüm sağlayamadım tersine aralık değeri artıyor sizin bir öneriniz varmıdır acaba şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 1.cde
    1.cde
    11.1 MB · Görüntüleme: 4
ünver bey merhaba projemde subasmanda döşeme tanımlamayıp boş bıraktığım için bir perdemde Vemax değerim Ve den düşük çıkıyor boyut büyütme,beton sınıfı arttırmama rağmen çözüm sağlayamadım tersine aralık değeri artıyor sizin bir öneriniz varmıdır acaba şimdiden teşekkür ederim
önerilerim;
--su basman tavanı katında rijit döşeme olmadığından bu katı silip perdeleri üst kattan modelleyiniz,
--en üst kata kadar devam etmeyen dış perdeleri su basman perdesi olarak işaretleyiniz,
--dış perdelere toprak yükü giriniz,
--a3 düzensizliğini işaretleyiniz,
--k1-k18-k24 kirişlerini bütün katlarda konsoldan konsola giriniz,
--merdivenin mesnetlendiği döşeme boşluğunu döşeme kenarı ile oluşturunuz,
--merdiven mesnetlenmesini kontrol ediniz, (boştaki kenarın mesnetlenmesini kaldırınız)
--merdiven temele mesnetlenmemiş,

önerilerim;
--su basman tavanı katında rijit döşeme olmadığından bu katı silip perdeleri üst kattan modelleyiniz,
--en üst kata kadar devam etmeyen dış perdeleri su basman perdesi olarak işaretleyiniz,
--dış perdelere toprak yükü giriniz,
--a3 düzensizliğini işaretleyiniz,
--k1-k18-k24 kirişlerini bütün katlarda konsoldan konsola giriniz,
--merdivenin mesnetlendiği döşeme boşluğunu döşeme kenarı ile oluşturunuz,
--merdiven mesnetlenmesini kontrol ediniz, (boştaki kenarın mesnetlenmesini kaldırınız)
--merdiven temele mesnetlenmemiş,
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim ünver bey
Subasman katı silip üst kat ile modellediğimde perdelerde 1/16 koşulunu sağlamıyor hatası alıyorum ama

Geri