Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

perde kesme güvenliği

tugce1717

Yeni Üye
merhabalar etriye çapını arttırmama rağmen, başlıklarını büyütmeme rağmen hala kesme hatasını geçiremedim. yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

merhabalar etriye çapını arttırmama rağmen, başlıklarını büyütmeme rağmen hala kesme hatasını geçiremedim. yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
su basman katında yatay yükleri aktaracak döşemeler olmadığı için bu katı kaldırıp su basman perdelerini üst kattan modellemeniz uygu olur.

ünver bey projemiz bu şekilde çözülüyor. ama yapı denetim bu şekilde kabul etmedi. su basmanı ayrı bir kat olarak modelleyin dedi. Su basman katımızın yüksekliği fazla olduğundan filiz boyu yüksek çıkıyor. bu da imalatta problem olcağını söylüyor.

Linklerdeki açıklamaları inceleyiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Yasin bey projemde subasmanı zemin katta modellediğim zaman kolonlarda 280cm civarı filiz boyu bırakıyor. bunu yapı denetim kabul etmiyor uygulaması ve donatıların havada tutulması zor olduğu için. ve ekstra olarak da son depremden sonra idecad in bu konuda artık subasman katın zemin kat ile birlikte modellenmesini kaldırdığını söylüyor. bu doğru mu ? zemin kat da subasman katı modellediğim zaman projem gayet rahat çözülüyor.

eğer subasman seviyesinde döşeme tanımlanmayacaksa ayrı bir kat açmak yerine zemin kata ilave edilerek çözüm yapılması uygun olur.
Projenizde subasman katında hiç döşeme olmadığı için ayrı bir kat olarak tanımlamaması uygun olur.
İsterseniz projenizde subasman katındaki tüm döşemeleri tanımlayarak mevcut hali ile (ayrı kat olarak)çözüm yapabilirsiniz.
Döşemeleri tanımladığınızda ve kat tamamen perdeler ile çevrili olduğu için rijit kat olarak tanımlanmalıdır

Geri