perde kesme kuvveti sağlanmıyor

merhaba projemde perde de kesme kuvveti hatasını çözemedim. Ve değeri Vr den küçük olmasına rağmen hatayı alıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkür ederim.

not: kirişlerde donatı sağ veya sol uca kıvır seçeneğini seçmek herhangi bir sorun tekil eder mi. (belediye bize seçtirmiyor.)

Ekli dosyalar

• data 01.cde
    5.3 MB · Görüntüleme: 2
merhaba projemde perde de kesme kuvveti hatasını çözemedim. Ve değeri Vr den küçük olmasına rağmen hatayı alıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkür ederim.
Projenizin mevcut durumunda P04 perdesinde tasarım kesme kuvveti Vmax sınır değerini aştığı için "kesme güvenliği sağlanmıyor" hatası alıyorsunuz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
-1. ve 2. bodrum katlarda +80 ve +85 kotlarındaki kiriş ve döşemelerin kotu bağlandıkları perdelerle ve kolonlarla uyumlu değil. Kirişlerin bağlandığı kolon ve perdelerinin üst kot ve kotlarının uygun şekilde düzenlenmesi gerekir. +80 ve +85 kotundaki bu döşemelerin özelliklerinden "Rijit diyafram oluşturma" seçeneği işaretlenebilir.

not: kirişlerde donatı sağ veya sol uca kıvır seçeneğini seçmek herhangi bir sorun tekil eder mi. (belediye bize seçtirmiyor.)

Birbiriyle süreklilik arz edenve kolonlara bağlanan kirişlerin donatıları üst mesnette komşu kirişin mevcut donatı alanına dahil edildiği için donatı geçiş koşulları sağlanacak şekilde çizilmesi uygun olur.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 1652795777407.png
    1652795777407.png
    34 KB · Görüntüleme: 28
Geri