V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

PERDELER ve KAZIK TEMEL

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan serdar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

serdar

Yeni Üye
MERHABA, FORUMU İZLEDİĞİM KADARIYLA YENİ VERSİYON OLAN 6.0100 YOLDA GALİBA
BODRUM PERDELERİNDE BOŞLUK YAPAMIYO OLUŞUMUZ MİMARİ PROJE İLE UYUMSUZLUK SORUNU YARATIYOR, VE KAZIK TEMEL HALA YAPAMIYORUZ
UMARIM SON VERSİYON İLE BUNLARI ÇÖZÜME ULAŞTIRIRSINIZ. BİRDE DİKKATİMİ ÇEKEN 6.0055 TE RAPOR ALIRKEN SAYFA SAYISINDA ARTIŞ GÖRDÜM GALİBA.
SAYGILARIMLA.. KOLAY GELSİN

serdar:25jnkvx6' Alıntı:
MERHABA, FORUMU İZLEDİĞİM KADARIYLA YENİ VERSİYON OLAN 6.0100 YOLDA GALİBA
BODRUM PERDELERİNDE BOŞLUK YAPAMIYO OLUŞUMUZ MİMARİ PROJE İLE UYUMSUZLUK SORUNU YARATIYOR, VE KAZIK TEMEL HALA YAPAMIYORUZ
UMARIM SON VERSİYON İLE BUNLARI ÇÖZÜME ULAŞTIRIRSINIZ. BİRDE DİKKATİMİ ÇEKEN 6.0055 TE RAPOR ALIRKEN SAYFA SAYISINDA ARTIŞ GÖRDÜM GALİBA.
SAYGILARIMLA.. KOLAY GELSİN

Merhaba Serdar bey

ideCAD Statik 6 versiyonunda bodrum perdelerine Kapı/Pencere komutu ile Kütüphaneden seçtiğiniz herhangibir kapı veya pencereyi istediğiniz boyutlarda ekliyebilirsiniz. Bunun için öncelikle kalıp planı modundan, mimari plan moduna geçmeniz gerekmektedir.

Aşağıdaki linkte Kazık temel ile ilgili yapılan çalışmalara örnekler verilmiştir.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Rapor formatı olarak 5 ve 6 versiyon tamamen farklı. 6 versiyonda detaylı açıklama ve şekillerle raporlar desteklendiğinden dolayı rapor sayfa adedinde artış olmuştur.

İyi çalışmalar. Kolay gelsin.

benim de raporla ilgili şöyle bir sıkıntım var. bilmiyorum sadece bende mi:)
bir projede analiz yapıp rapor alıp vs. kapattığımda. tekrar açınca rapor alırken, kolon burkulma hesabı(moment büyütme yöntemi) nda tüm değerler ''0'' çıkıyor.

yselimcamas":gzps19gt' Alıntı:
benim de raporla ilgili şöyle bir sıkıntım var. bilmiyorum sadece bende mi:)
bir projede analiz yapıp rapor alıp vs. kapattığımda. tekrar açınca rapor alırken, kolon burkulma hesabı(moment büyütme yöntemi) nda tüm değerler ''0'' çıkıyor.

Merhaba

Şuan böyle bir sorun gözükmüyor. Projenizi yollarsanız inceleyebilirim. Eğer 6.055 den eski bir versiyon kullanıyorsanız, güncelleme yapmalısınız.

İyi çalışmalar

BEN DE KAZIKLI TEMEL PERDELERDE BOŞLUK VE
YÜZEY HACMİ HESAPLAMA İLE İLGİLİ ŞEYLERİ YAPAMIYORUM
BU YENİ VERSİYONDAMI YOKSA VARDA BİZMİ KOMUTLARI BİLMİYORUZ

kazimyirmibes:1yg9y0j0' Alıntı:
BEN DE KAZIKLI TEMEL PERDELERDE BOŞLUK VE
YÜZEY HACMİ HESAPLAMA İLE İLGİLİ ŞEYLERİ YAPAMIYORUM
BU YENİ VERSİYONDAMI YOKSA VARDA BİZMİ KOMUTLARI BİLMİYORUZ

Kazım Bey merhaba

ideCAD Statik 6.0055 versiyonda Mimari modda kapı/pencere komutunu kullanarak panellere boşluk açabilir ve analizini yapabilirsiniz.
Ama sanırım sizin sorunuz aşağıdaki linkte görmüş olduğunuz çizim olanakları ile ilgili
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Yukarıdaki sayfada duyurulan yeni özellikler, 6.0100 versiyona ilişkin gelişmeleri içerir. Şu an kullanımda olan ideCAD Statik 6.0055 versiyonunda bu özellikler yoktur.

Geri