Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Performans analizi yaparken etriye seçimi yapma

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Serpilg
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Serpilg

Yeni Üye
Merhabalar. Projesine uygun yapılan binanın performans analizi yaparken donatıları projeye uygun olarak girdim ancak etriye seçimini bir türlü projeye göre yapamadım. Bunu yapmanın bir yöntemi var mıdır? Konu ile ilgili mevcut proje ve programın seçtiği ve bir türlü değiştiremediğim etriyenin görselini ekliyorum.

Ekli dosyalar

• 1 ide.png
    1 ide.png
    2.7 MB · Görüntüleme: 29
  • 2 ide.png
    2 ide.png
    5.5 MB · Görüntüleme: 29
Yerleşimden çok ilgili yönde etriye kol sayısı hesabı etkiler. 1. görselde kolonda her iki yönde 4 kol var. Sizin modelinizde 6 kol var.

v11 'de "kolon ayarları" penceresinin "statik/betonarme" sekmesinde aşağıda işaretlediğim bölümde etriye kol sayısını manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 44476

Saygılarımla...
Merhaba Oğuzhan Bey Bu Seçeneği normal analizlerde kullanabilliyormuyuz? Kol sayısı girdiğimizde kol adedi değişmedi. Nasıl uygulanacığına dair bilgi verebilirmisiniz. Teşekkür ederiz...

Merhaba Oğuzhan Bey Bu Seçeneği normal analizlerde kullanabilliyormuyuz? Kol sayısı girdiğimizde kol adedi değişmedi. Nasıl uygulanacığına dair bilgi verebilirmisiniz. Teşekkür ederiz...

Normal analizde bu seçeneği v11 içerisinde kullanabilirsiniz. Kolon raporlarında ve hesaplarında kayma dayanımı girdiğiniz kol sayısı değerine göre hesaplayacak ve raporlayacaktır.

Ancak donatı düzeninde bir değişiklik yapılmamaktadır. Kol adedinin değişmemesinden kasttettiğiniz sanırım çizimler ve öngörüntü. Burada yalnızca hesapta gözönüne alınacak kol sayısında değişiklik yapılmaktadır.

Saygılarımla...

Geri