perspektif görüntü açamıyorum

Programın statik deneme versiyonunu indirdim kurdum lakin perspektif görüntüsü olan yer ya siyah ya gri ekran perspektif görüntüsü de yok. Koordinat düzlemi çalışıyor algılıyor ama görüntü gözükmüyor. Görüntü kısmından perspektif alt üst hepsini denedim açılmadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

gizemserelturgut:3p7pmnou' Alıntı:
Programın statik deneme versiyonunu indirdim kurdum lakin perspektif görüntüsü olan yer ya siyah ya gri ekran perspektif görüntüsü de yok. Koordinat düzlemi çalışıyor algılıyor ama görüntü gözükmüyor. Görüntü kısmından perspektif alt üst hepsini denedim açılmadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Bu sorun genel olarak bilgisayarda open destekli ekran kartı olmamasından veya onboard ekran kartının aktif olmasından kaynaklanır.
Denetim Masası/Aygıt Yöneticisi/Görüntü Bağdaştırıcıları bölümünde ekran kartınızın durumunu kontrol ediniz.
g_b.png
Burada open destekli bir ekran kartı görüyorsanız, bu durumda kartınızın driver ı yüklü olmayabilir veya onbord ekran kartı aktif olabilir.
Bilgisayarınızın ekran kartı sürücüsünün güncelleyiniz ve programı yüksek performanslı ekran kartı ile çalıştırınız. Bunun için Program kısayolu üzerinde sağ tuşa basınız. Açılan menüde "Yüksek performanslı grafik işlemciyle çalıştır" seçeneğini seçerek çalıştırınız.
y_p.png

Ben de aynı sorunu yaşıyorum.RTX 3070ekran kartı ve ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum. ideCAD V10 demo sürümünü kullanıyorum. Perspektif kısmında görüntü yok 2D kısmında herhangi bir yapı elemanına tıklayınca sağ tarafta görüntü geliyor yada perspektifte farenin orta tuşuna basınca geliyor ve görüntü gidiyor. En güncel sürümleri kullanıyorum.

Ben de aynı sorunu yaşıyorum. GTX 1660ti ekran kartı ve intel i7 işlemci kullanıyorum. idecad v10 demo sürümünü kullanıyorum. perspektif kısmında görüntü yok 2d kısmında herhangi bir yapı elemanına tıklayınca sağ tarafta görüntü geliyor yada perspektifte farenin orta tuşuna basınca geliyor ve görüntü gidiyor. en güncel sürümleri kullanıyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (65).png
    Ekran Görüntüsü (65).png
    333.1 KB · Görüntüleme: 21
Nvidia ekran kartı kullananlar için Ekrana Sağ Tuş ---> Nvidia Denetim Masası -----> 3D Ayarların Yönetilmesi ------> Program ayarları sekmesinden Ekle düğmesine basarak idecad'i ekliyoruz.

Ancak öncesinde sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun.

Nvidia ekran kartı kullananlar için Ekrana Sağ Tuş ---> Nvidia Denetim Masası -----> 3D Ayarların Yönetilmesi ------> Program ayarları sekmesinden Ekle düğmesine basarak idecad'i ekliyoruz.

Ancak öncesinde sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun.
teşekür ederim ama bunları uyguladım düzelmedi ne yapmam lazım bi türlü düzeltemedim

Yüklü erkan kartı sürücüsünün doğruluğunu kontrol edin. Ekran kartı sürücüsünü kaldırın
Ekran kartınızın marka ve model numarası ile uyumlu olan güncel sürücüyü yükleyiniz. Uyumsuz bir sürücü yüklenmiş olabilir.

Laptop kullanıyorsanız pil verimliliği için ekran kartı GPU yerine onboard cpu kullanılıyor. Bu görüntü ve kilitlenme problemlerine yol açabilir.
NVIDIA Denetim Masası "3D Ayarlarının Yönetilmesi" altında, “Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi” kullan opsiyonu aktif olduğu kontrol edin.
Windows'u kapatıp yeniden başlatın
1657184245709.png

Yüklü erkan kartı sürücüsünün doğruluğunu kontrol edin. Ekran kartı sürücüsünü kaldırın
Ekran kartınızın marka ve model numarası ile uyumlu olan güncel sürücüyü yükleyiniz. Uyumsuz bir sürücü yüklenmiş olabilir.

Laptop kullanıyorsanız pil verimliliği için ekran kartı GPU yerine onboard cpu kullanılıyor. Bu görüntü ve kilitlenme problemlerine yol açabilir.
NVIDIA Denetim Masası "3D Ayarlarının Yönetilmesi" altında, “Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi” kullan opsiyonu aktif olduğu kontrol edin.
Windows'u kapatıp yeniden başlatın
Ekli dosyayı görüntüle 26013
Dediklerinizin hepsini yaptım ama değişen bir şey olmadı lütfen yardım edin bi türlü düzeltemedim. windows 11 sürücüsü yüklü diye mi bu sorun

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (67).png
    Ekran Görüntüsü (67).png
    1.1 MB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Görüntüsü (68).png
    Ekran Görüntüsü (68).png
    1.2 MB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Görüntüsü (65).png
    Ekran Görüntüsü (65).png
    333.1 KB · Görüntüleme: 22
dediklerinizin hepsini yaptım ama değişen bir şey olmadı lütfen yardım edin bi türlü düzeltemedim. windows 11 sürücüsü yüklü diye mi bu sorun

Ekran kartınızın marka ve model numarasını biliyor musunuz?
Örneğin Asus, Gigabyte gibi üreticinin web sayfasına girin ve sahip olduğunuz model için önerdiği sürücüyü indirin.
Eski sürücüyü kaldırın ve indirdiğiniz dosyadan kurulum yapın.
Windows arayüzünde kontrol ettiğinizde genel sürücüler yüklenmiştir. Bu sürücüler uyumsuzluk oluşturabilir.
Ekran kartınızda bir sorunda olabilir. Benchmark veya arıza tespit programları ile kontrol etmenizi öneririm.
Şirket içinde Windows 11 kullanılmaktadır. Tespit ettiğimiz böyle bir sorun yok.
nvıdıa denetim masası ayarlarını yaparken "Program ayarları" kısmından yapmışsınız. "Genel ayarlar" kısmından bu işlemi yapar mısınız.
Her zaman “yüksek performanslı nvıdıa işlemcisi” kullanı seçin

1657188783816.png

Ekran kartınızın marka ve model numarasını biliyor musunuz?
Örneğin Asus, Gigabyte gibi üreticinin web sayfasına girin ve sahip olduğunuz model için önerdiği sürücüyü indirin.
Eski sürücüyü kaldırın ve indirdiğiniz dosyadan kurulum yapın.
Windows arayüzünde kontrol ettiğinizde genel sürücüler yüklenmiştir. Bu sürücüler uyumsuzluk oluşturabilir.
Ekran kartınızda bir sorunda olabilir. Benchmark veya arıza tespit programları ile kontrol etmenizi öneririm.
Şirket içinde Windows 11 kullanılmaktadır. Tespit ettiğimiz böyle bir sorun yok.
nvıdıa denetim masası ayarlarını yaparken "Program ayarları" kısmından yapmışsınız. "Genel ayarlar" kısmından bu işlemi yapar mısınız.
Her zaman “yüksek performanslı nvıdıa işlemcisi” kullanı seçin

Ekli dosyayı görüntüle 26017
Sildim tekrar yükledim yine olmadı. bence windows 11 de güncel nvidia sürücüleri yok

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (69).png
    Ekran Görüntüsü (69).png
    239.9 KB · Görüntüleme: 16
  • Ekran Görüntüsü (70).png
    Ekran Görüntüsü (70).png
    232.7 KB · Görüntüleme: 15

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (72).png
    Ekran Görüntüsü (72).png
    1.6 MB · Görüntüleme: 34
Aynı sorunu daha önce ben de yaşıyordum.
Ancak 3D ayarlarının yönetilmesi sayfasında programın kendi ayarlarını seçmesine izin ver seçeneğini tıkladığımda program kendine geldi.
Benim de yaşadığım o "3 boyutlu perspektif kısmın stabil haldeyken görünmeme" sorunu düzeldi bunu yapınca

1660562949566.png

Aynı sorunu daha önce ben de yaşıyordum.
Ancak 3D ayarlarının yönetilmesi sayfasında programın kendi ayarlarını seçmesine izin ver seçeneğini tıkladığımda program kendine geldi.
Benim de yaşadığım o "3 boyutlu perspektif kısmın stabil haldeyken görünmeme" sorunu düzeldi bunu yapınca

Ekli dosyayı görüntüle 26586
uzun süre oldu üstünde geçeli sorunun kaynağı windows 11 miş başından beri bilyordum. bilgisayarı sıfırlayıp windows 10 yüklediğim an direkt sorun çözülmüştü teşşekkürler yinede :))

uzun süre oldu üstünde geçeli sorunun kaynağı windows 11 miş başından beri bilyordum. bilgisayarı sıfırlayıp windows 10 yüklediğim an direkt sorun çözülmüştü teşşekkürler yinede :))
İdeCAD programlarının Windows 11 uyumluluğu ile ilgili bir sorun yaşamazsınız. Bilgilisayarınızda ekran kartı sürüsücüsüne bağlı veya buna benzer bir sorun oluşmuş gibi görünüyor.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri