Perspektif Penceresinde Alt Kat nasıl Gösterilir?

ulas

Üye
Merhaba,
İki katlı bir konut üzerinde çalışıyorum. Zemin kat tefrişatını yapıyorum. Perspektif penceresinde 1. katı görüyorum.
Bu katı görünmez yapıp zemin katta yerleştirdiğim objeleri perspektif penceresinde de görmek istiyorum.
Bunun imkanı var mı?

Hangi katta çalışma yapıyorsanız perspektifte de o katta çalışırsınız. Programda, sağ üst bölümde 4 bölmeli bir kutucuk görürsünüz. (Eklenti olarak resmi yüklüyorum.)
Birinci kutucuk; Tüm mimari ve statik çizimleri ya da hangi modda çalışma yapıyorsanız o modun çizimlerini gösterir.
İkinci kutucuk; Seçili bir obje var ise onu gösterir, yoksa kutucuğa tıkladığınızda ekranda bir görüntü çıkmaz.
Üçüncü kutucuk; Aktif çalıştığınız katı gösterir.
Dördüncü kutucuk; Perspektif penceresini tam ekran yapar.

Mimari modda çalışıyor iken,resimde işaretlediğim bir ve üç nolu kutucukları aktif hale getirirseniz sorunuzun cevabını alacağınızı düşünüyorum.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    2.7 KB · Görüntüleme: 2,305
Perspektif pencerenin sağ üst köşesinde bulunan ikonlardan ortadaki tuşu kullanınız. Tuşa bir kez basıldığında sadece aktif kat görünür. Tekrar basıldığında tüm katlar görünür.

1702879383528.png

Aşağıdaki bağlantıdan, perspektif penceredeki görünüm filtreleme seçeneklerine ait detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

İyi çalışmalar dilerim..

Geri