PMM oranı sağlanmıyor hatası

erselk

Yeni Üye
Merhaba yapmam gereken bir çelik yapı var. Çelik yapı tasarımına yeni başladığım için belli hataları gideremiyorum. 1-) Çelik yapılarda Analiz ayarlarının ne olması gerektiği 2-) çelik kesitlerimin ölçülerinin böyle bir yapı için yeterli olup olmadığı ve yetersiz ise nasıl olması gerektiği hakkında fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• proje1.cde
    177.9 KB · Görüntüleme: 9
Eğitimlerde tek proje üzerinden anlatım yapılmaktadır, aşağıdaki 3 eğitimi sıra ile izlemeniz halinde idecad ile, genel modelleme, analiz, tasarım birleşim tasarım şeklinde ana hatları görebilir, çizim ve raporların elde edilişini de inceleyebilirsiniz. sahip olduğunuz çelik yapı tasarımı bilgilerinizi de kullanarak rahatlıkla idecad ile çelik proje tasarlayabilirsiniz.

aşağıdaki 3 eğitim dışında bir talebiniz var ise hangi konuları kastediyorsunuz belirtmenizi rica edeceğiz.

Cevapladığınız için teşekkür ederim. Eğitim videolarını izledim ve gözden kaçırdığım yerler yoksa uygulamaya çalıştım. Kesitlerimi büyütüp denememe rağmen PMM oranını sağlamadığı için hatamın nerede olduğunu göremiyorum. Projemdeki hatamın kaynağının ne olduğu konusunda net bir bilgiye ihtiyaç duyuyorum. Projede gelebildiğim son durum aşağıdaki gibidir. (Demo versiyon olduğu için sizde açılmayabilir.) Yardımcı olduğunuz için tekrardan teşekkürler

Ekli dosyalar

• Çelik proje.cde
    196 KB · Görüntüleme: 8
Cevapladığınız için teşekkür ederim. Eğitim videolarını izledim ve gözden kaçırdığım yerler yoksa uygulamaya çalıştım. Kesitlerimi büyütüp denememe rağmen PMM oranını sağlamadığı için hatamın nerede olduğunu göremiyorum. Projemdeki hatamın kaynağının ne olduğu konusunda net bir bilgiye ihtiyaç duyuyorum. Projede gelebildiğim son durum aşağıdaki gibidir. (Demo versiyon olduğu için sizde açılmayabilir.) Yardımcı olduğunuz için tekrardan teşekkürler

• Projenizdeki hata eleman kesitlerin oldukça küçük ve yükleri karşılayamıyor. Kesitleri daha büyük kesitlerle değiştirebilirsiniz. Kolonlarda genellikle HEA HEB profiler kullanmanızı öneririm.
  • Çatılarda aşık tanımlayın. Kuşakları cephelerde kullanabilirsiniz.
  • Ara katlarda kirişler arasına tali kirişler atarak döşeme tanımlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Geri