poligon kolon duvar sorunu.

ozguer

Üye
aksı eğik olan duvara poligon kolon çiziyorum fakat nedense birleşiminde hatalar yaşıyorum.??
kolon duvar üst üste gelmiyor diyebilirsiniz.. ama ona da çok dikkat ettim... defalarca silip yeniden çizdim...
ama olmadı???

Ekli dosyalar

• KOLON DUVAR.jpg
    KOLON DUVAR.jpg
    142.9 KB · Görüntüleme: 6,188
dosya çok büyük diyor. katları sildim .tek kat kaldı. oda 3 mb civarı.. bunada çok büyük dedi... projeyi sıkıştırarak kaydettim.
söylermisiniz bu dosyayı yollamanın başka yolu varmıdır???

ozguer":3ibtxmpg' Alıntı:
aksı eğik olan duvara poligon kolon çiziyorum fakat nedense birleşiminde hatalar yaşıyorum.??
kolon duvar üst üste gelmiyor diyebilirsiniz.. ama ona da çok dikkat ettim... defalarca silip yeniden çizdim...
ama olmadı???

İki tane üst üste poligon kolon var. Üstteki poligon kolonu seçip silin. Sıva geçişleri düzelecektir.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

dosya bu olacak.
ayrıca çizim içinde bazı yerleri revizyon bulutu ile işaretledim. bakarsanız sevinirim.
ayrıca kalıp lanında döşeme adları gözükmüyor. bulut içine aldığım döşeme ise yanlış tanımlandı. sanırım bunun poligon kolonla lakası var.
saygılarımla

ozguer":1rae1upq' Alıntı:

dosya bu olacak.
ayrıca çizim içinde bazı yerleri revizyon bulutu ile işaretledim. bakarsanız sevinirim.
ayrıca kalıp lanında döşeme adları gözükmüyor. bulut içine aldığım döşeme ise yanlış tanımlandı. sanırım bunun poligon kolonla lakası var.
saygılarımla

Söz konusu kolon kotu 270 olarak ayarlanmış. Kolon kotunu 0 olarak ayarlayıp döşemeyi yeniden girin problem ortadan kalkıyor. Diğer sözünü ettiğiniz sanırım duvar birleşimi ile ilgili bir konu. O konuyu mimari programım olmadığı için inceleyemedim ama muhtemelen aynı sebepten olabilir.

kolay gelsin...

NYILMAZ":2foowmpe' Alıntı:
ozguer":2foowmpe' Alıntı:

dosya bu olacak.
saygılarımla

Söz konusu kolon kotu 270 olarak ayarlanmış. Kolon kotunu 0 olarak ayarlayıp döşemeyi yeniden girin problem ortadan kalkıyor. Diğer sözünü ettiğiniz sanırım duvar birleşimi ile ilgili bir konu. O konuyu mimari programım olmadığı için inceleyemedim ama muhtemelen aynı sebepten olabilir.

kolay gelsin...

cevabınız için teşekkür ederim .

fakat.. döşeme adları kolon adları ve kiriş adları görünsün diye işaretlememe rağmen kalıp planında bu bilgileri göremiyorum..
bu konu hakkın da da bana yardımcı olursanız sevinirim.

saygılarımla

ozguer":2qt79ofv' Alıntı:
..............
cevabınız için teşekkür ederim .

fakat.. döşeme adları kolon adları ve kiriş adları görünsün diye işaretlememe rağmen kalıp planında bu bilgileri göremiyorum..
bu konu hakkın da da bana yardımcı olursanız sevinirim.

saygılarımla

Katman ayarlarında çizim detayları var. Çizim detaylarında her obje için nelerin çizilmesini istediğinize bakarak işaretleyebilirsiniz.

Ayrıca sol üst köşedeki kolonun köşelerinde kalan çizgiler için uç noktası edit komutu ile duvarın ucunu tutup kolonun sol üst köşesine değil de içteki noktalara tutturursanız problem kalkıyor.

Ekli dosyalar

• Uç noktası edit.png
    Uç noktası edit.png
    42 KB · Görüntüleme: 4,690
Merhaba,
Nedim Bey'in yazdıklarına ilave olarak, döşemedeki sorunla ilgili açıklamayı ozguer22.cde dosyasına yazdım. Kalıp planında
kiriş poligon kolonun altında kalmış. Ucundan tutup kolonun köşesine bırakınca döşeme sınırları doğru tanımlanıyor.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• ozguer1.cde
    4.7 MB · Görüntüleme: 512
  • ozguer22.cde
    3.1 MB · Görüntüleme: 540
Geri