V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Pozlandırma Ve Poz Daireleri

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan k0ry
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

k0ry

Üye
İyi akşamlar;

Örnek olarak yüklediğim dosyadaki 14 no'lu poz dairesini program içerisinde daire yapmak mümkün müdür? Fazla kiriş olan projelerde çok fazla zaman alıyor.

İkinci sorum da kiriş çizimi ile alakalı olacak.Kiriş pozlandırmasını yaparken her bir paftada ayrı pozlandırma yapmak istiyorum.Programın "Donatıyı Global Pozlandır" daki çentiği kaldırdığımda herbir pafta için ayrı pozlandırma yaptığını biliyorum fakat benim istediğim her bir paftada poz numarasının 1 den başlaması.

Şimdiden teşekkürler , iyi akşamlar.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    16.4 KB · Görüntüleme: 1,594
Merhaba,

k0ry":22crw8a1' Alıntı:
Örnek olarak yüklediğim dosyadaki 14 no'lu poz dairesini program içerisinde daire yapmak mümkün müdür? Fazla kiriş olan projelerde çok fazla zaman alıyor.

Poz dairesinin şeklini otomatik olarak belirleyemiyoruz.

k0ry":22crw8a1' Alıntı:
İkinci sorum da kiriş çizimi ile alakalı olacak.Kiriş pozlandırmasını yaparken her bir paftada ayrı pozlandırma yapmak istiyorum.Programın "Donatıyı Global Pozlandır" daki çentiği kaldırdığımda herbir pafta için ayrı pozlandırma yaptığını biliyorum fakat benim istediğim her bir paftada poz numarasının 1 den başlaması.

Çizimi almadan önce, "Donatıyı Global Pozlandır" işaretini kaldırırsanız paftada çizilen donatıların poz numaraları 1'den başlar. Ancak metraj raporunun her koşulda global pozlandırma ile hazırlandığını da anımsatırım.

İyi çalışmalar

Geri