program güncelleme hakkında

cem

Üye
ide mimar ve idestatik kullanmaktayım..sürekli yeni güncellemeler yapıyorsunuz. ama bunları sadece ''Genel iyileştirmeler'' şeklinde sunuyorsunuz..sürekli sil eski versiyonu yükle yenisini ..sizlerden isteğim bu Genel iyileştirmeler nelerdir bunları biraz daha açıklayarak günceleme başlıgında toplarsanız kullanıcınında yeni sürümde nelere sahip olacagını ve nelerin yeni oldugunu bilecektir..Bu konuda biraz daha açıklayıcı olmanızı bekliyorum..şimdiden teşkkürler iyi çalışmalar..

cem":g8kdq5my' Alıntı:
ide mimar ve idestatik kullanmaktayım..sürekli yeni güncellemeler yapıyorsunuz. ama bunları sadece ''Genel iyileştirmeler'' şeklinde sunuyorsunuz..sürekli sil eski versiyonu yükle yenisini ..sizlerden isteğim bu Genel iyileştirmeler nelerdir bunları biraz daha açıklayarak günceleme başlıgında toplarsanız kullanıcınında yeni sürümde nelere sahip olacagını ve nelerin yeni oldugunu bilecektir..Bu konuda biraz daha açıklayıcı olmanızı bekliyorum..şimdiden teşkkürler iyi çalışmalar..

Genel iyileştirmeler, program kullanımını önemli derecede etkilemeyen hata düzeltmelerini belirtiyor.

Veri girişini etkileyen önemli değişikleri ise güncelleme sayfalarımızda liste olarak yayımladığımızı fark etmişsinizdir.

Örneğin, son ideCAD Statik V7.022'de yapılan önemli değişiklikler güncelleme sayfamızda verilmiştir :

ideCAD Statik V7.022 özellikleri: (25.03.2014)
1) Riskli bina değerlendirmesi raporlarına yönelik düzenlemeler yapıldı. Riskli bina analizi sonrasında ekrana gelen seçmeli raporda şu başlıklar listeleniyor:
- Açıklama bilgileri; Yapı genel yerleşim şekilleri ve yapı genel bilgileri
- Yük bilgileri; döşeme ve kiriş yük analizleri, döşeme ve kiriş yükleri
- Kat bilgileri: Düzensizlik kontrolleri ve kat genel bilgileri
- Dinamik analiz sonuçları
- Mevcut yapı bilgileri; Kiriş, kolon, panel donatı ve geometrik bilgileri, kolon-kiriş bölgesi kesme güvenliği ve güçlü kolon kontrolleri
- İçindekiler sayfası
2) Riskli bina değerlendirmesi raporlarına yönelik aşağıdaki eklemeler yapıldı:
- Zemin sınıfına ait bilgiler
- En büyük m değeri ve en büyük m değerinin oluştuğu elemanın adı
- Eleman bazında elastisite modülleri
- Eleman kesme kuvveti değerlendirilmesi: Ve, Ve(R=2), kolon kapasite momentleri ve kesme kuvveti sınır değerleri
3) Kolon mevcut etriyesi için, kolon betonarmesinde etriye değeri artık etriyeçapı/ortabölge/sıklaştırm bölgesi/birleşim bölgesi olarak giriliyor
4) Çevre ve şehircilik müdürlüğü yetkililerinin isteği doğrultusunda rapor numaralama sistemi getirildi. Her rapor için otomatik numara veriliyor ve her sayfada bu numara basılıyor.

İyi çalışmalar

bartayd":xk7r94g1' Alıntı:
güncellemeyi nidirdim ama yüklerken ağ bağlantısı hatası veriyor yükleyemiyorum

Merhaba,

Gün içinde Bursa ofisimizi ararsanız, uzaktan erişimle bilgisayarınıza bağlanarak soruna bakabiliriz.

0 224 220 67 17

Geri