V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Projede yanlış yaptığım noktalar nelerdir?

Ademkarataş

Yeni Üye
projede yanlış yaptığım noktalar nelerdir yardımcı oluranız sevinirim devamlı bir yerlerden yetersizlikler çıkıyor.

Ekli dosyalar

projede yanlış yaptığım noktalar nelerdir yardımcı oluranız sevinirim devamlı bir yerlerden yetersizlikler çıkıyor.
Merhabalar. öncelikle döşeme tanımlamanız hatalı. bazı yerlerden döşemeyi bölüp ayrı ayrı tanımlamanız gerekiyor. kolon boyutlarınız bence küçük. asansör perdeniz grup perde değil. iki perdeyi bağladığınız kirişleri daha derin yapmalısınız. temel tasarımınız hatalı. forumda araştırma yaparsanız görürsünüz. döşeme yüklerini neden düşük döşeme girdiniz anlamadım. duvar yükleri için öyle bir düşünceniz olduysa direk duvarları çizmeyi deneyin. ekte değişiklikler yaptım. inceleyin fakat döşeme yüklerini sonradan fark ettiğim için bazı değişikliklere gerek kalmamış da olabilir. mimariyi bilmiyorum fakat kirişli plak yapmanız daha doğru olacak gibi. randye temel parametrelerinde donatı aralıkları 1cm girilmiş bunları değiştirdim. kuleyi tanımlamak huyum değildir ondan kuleyi de sildim. benim bulunduğum bölgede kule projelendirildiği gibi yapılmıyor kesitler genelde küçültülüyor. min. donatı aralıklarını 1cm yaptığınız için hata vermiyordu fakat uygulanabilecek aralıkları yapınca tekrar hata vermeye başladı. kirişin bir tanesi bağ kiriş gibi çalışıyor derinliğini arttırmanız lazım. döşemedeki çekme gerilmeleri için youtube'da mantar döşeme webinarı var izlemenizi tavsiye ederim çekme gerilmesinin olduğu bölgeye ilave donatı yerleştirmeniz gerekmektedir. mimari imkanlar çerçevesinde yapıyı tekrar kurgulamanızı tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

Geri