Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Projedeki hatalarımızı gideremiyoruz

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan 42yasar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Çatı döşemesini B.A.döşemesi objesi olarak girin.
Subasman katı yerine kot vererek subasman katını oluşturun.
Tek yüklemeli hesap yapın.
Perdeleri su basman olarak işaretleyin.
Merdiven mesnetlerini ve bağlı kirişleri ayarlayın.
Öneri proje ektedir.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
olcay bey teşekkür ederim, yalnız mimari projede 4 tarafta saçak var, eğim yaparken bozuluyor, nasıl yapabilriz.

yardımcı olursanız sevinirim..

teşekkür ederim kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• çatı01.png
    çatı01.png
    648.3 KB · Görüntüleme: 13
  • çatı.png
    çatı.png
    304.7 KB · Görüntüleme: 13
  • EĞİK DÖŞEME YARDIM.cde
    EĞİK DÖŞEME YARDIM.cde
    2.3 MB · Görüntüleme: 1
Model ektedir. Analiz olarak önce düz olarak analiz edip, daha sonra kot vererek çizim alabilirsiniz. Döşeme kesikleri üst üste gelen döşemeler nedeniyle oluşuyor.
Eğik B.a. döşeme yerine merdiven komutu ile modelleme konusunda tecrübeli kullanıcılar yorum yapabilir.
İyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

Model ektedir. Analiz olarak önce düz olarak analiz edip, daha sonra kot vererek çizim alabilirsiniz. Döşeme kesikleri üst üste gelen döşemeler nedeniyle oluşuyor.
Eğik B.a. döşeme yerine merdiven komutu ile modelleme konusunda tecrübeli kullanıcılar yorum yapabilir.
İyi çalışmalar...
Aşağıdaki başlıkta eğimli döşeme (otopatk rampası ) ile ilgili örnek vermiştim. Bu yöntem ile eğimli çatı döşemesi de ( kattan kata) yarı rijit diyafram yöntemi kullanılmak ve doğru mesnetlenme koşuluyla tanımlanabilir.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Aşağıdaki başlıkta eğimli döşeme (otopatk rampası ) ile ilgili örnek vermiştim. Bu yöntem ile eğimli çatı döşemesi de ( kattan kata) yarı rijit diyafram yöntemi kullanılmak ve doğru mesnetlenme koşuluyla tanımlanabilir.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Eklemiş olduğunuz gibi merdiven komutu ile yapılan rampaları ; bina girişlerinde , özürlü rampalarında ve hafif araçlar için çok özellik göstermeyen otopark rampalarında kullanıyoruz yada ben öyle yapıyorum.
Ancak soruyu soran arkadaşın modelinde olduğu gibi (veya trafik yükünün çok fazla olduğu otoparklar gibi) kolon-kiriş çerçeve sisteminden oluşan bir yapının çatı katında nasıl olur veya nasıl davranır bilemedim. Yeni kullanıcılar ve yeterince tecrübe sahibi olmayan arkadaşların mesnetlenme koşullarını çok iyi analiz etmesi ve "program nasıl olsa hata vermiyor" gibi bir yanılgıya düşmemesi lazım.
Paylaşım için teşekkürler....

Geri