Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Projem hakkında tavsiye verebilir misiniz?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ygtcelk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ygtcelk

Yeni Üye
Merhabalar, projem konusunda tavsiyelere ihtiyacım var. Şimdiden zaman ayıran herkese çok teşekkür ederim.
1 senedir idecad kullanıyorum. Büyük imalathane binalarında biraz sıkıntı yaşıyorum.

1- Modelleme kısmında herhangi bir hatam var mı?
2- Ara kat kirişlerinin olduğu yüksek tavanlı bodrum katları böyle modellemem doğru mu? Bodrum perdelerini iki kısımda çıkmak yanlış mı ?
3- 1. bodrum katı rijit girdiğimde mod sayısı yetersiz hatası alıyorum. Sizce burada bodrum kat rijit girilmeli mi ?
4- K50-51-52-53 , K54-55-56-57 kirişleri gibi 50/80 kirişlerim var. Açıklığım 8.5 metreyi buluyor.(50/80 kirişleri açıklığı geçmek için attım sizce bunlar fazla mı?)
Mimari projede buraya 30/100 kolon çizilmiş. Dükkanlar küçülmesin diye kare kolon yapmamı istemiyorlar. Bende en fazla 40/240 lık perde kullanabildim. Bu kirişlerdeki donatı fazla mı? Yapabileceğim iyileştirmeler var mı?
5- Bazı perdelerde sadece tek bir katta "Perde kesme güvenliği sağlanmıyor." hatası alıyorum. Bu benim modelleme hatamdan mı kaynaklanıyor yoksa perde boyutları yetmiyor mu? Emin olamıyorum bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.
6- Poligon kolonlardaki hataları nasıl giderebilirim. Yanlış yaptığım bir şey var mı?

Sorularım biraz fazla olmuş olabilir kusura bakmayın. Yeni öğreniyorum biraz tecrübeye ve tecrübeli abi/ablalarımdan tavsiye/önerilere ihtiyacım var. Zaman ayırıp projemi inceleyebilirseniz çok mutlu oluyorum. İyi forumlar.

Ekli dosyalar

1- Modelleme kısmında herhangi bir hatam var mı?

Geometri kontrolündeki hataları düzeltin.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
1724663499928.png

Asansör perdelerini perde grubu olarak tanımlayın
1724667007915.png

2- Ara kat kirişlerinin olduğu yüksek tavanlı bodrum katları böyle modellemem doğru mu? Bodrum perdelerini iki kısımda çıkmak yanlış mı ?
Bu şekilde modellenebilir sorun göremedim. Kiriş altı net yükseklikler çok az mimari kesit ile statik kesiti çakıştırarak kontrol etmeniz uygun olur.
1724667557655.png

3- 1. bodrum katı rijit girdiğimde mod sayısı yetersiz hatası alıyorum. Sizce burada bodrum kat rijit girilmeli mi ?
Yardım sayfasını inceleyiniz

Kat yüksekliğinde olmayan subasman perdeleri dikkate alınmadan aşağıdaki koşullar sağlanmalıdır.
Ayrıca bu katta tanımlanmış döşemeniz yok. Döşeme olmadığı için rijit kat oluşmayacaktır.
1724663816356.png
1724663702783.png
5- Bazı perdelerde sadece tek bir katta "Perde kesme güvenliği sağlanmıyor." hatası alıyorum. Bu benim modelleme hatamdan mı kaynaklanıyor yoksa perde boyutları yetmiyor mu? Emin olamıyorum bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.
Yardım sayfasını inceleyin

6- Poligon kolonlardaki hataları nasıl giderebilirim. Yanlış yaptığım bir şey var mı?

Poligon kolon boyutları büyük perde koşullarını sağladığı için perde grubu olarak tasarlanması uygun olur.
1724664064063.png

1724665249192.png

1.png

***bu tarz bir tasarımdan mümkün olduğunca kaçınılması gerektiğini düşünüyorum. kaçınılmaz bir durum söz konusuysa gerekli önlemlerin alınması gerekir diye düşüyorum.

Geri