RADYE DONATI YETERSİZ VE PERDE -DÖŞEME ZIMBALAMA SORUNU

Arkadaşlar merhabalar. RADYE döşemede donatı yetersiz diyor ve iki tane perdede döşeme ile beraber zımbalama sorunu veriyor ne yapmam lazım.projeyi yükledim bana yardımcı olabilen varsa şimdiden teşekkür ediyorum.iyi çalışmalar dilerim

Ekli dosyalar

• AAA.cde
    13.2 MB · Görüntüleme: 7
P44 bodrum perdesini P06 perdesinin sağ alt köşesinden, P25 perdesini P14 perdesinin sol üst köşesinden tanımlayınız. Bu durumda P06 ve P14 perdelerinde zımbalama hatası veren döşemeler için zımbalama kontrolü yapılmayacak.
1660202054411.png

Projenin mevcut durumunda radye donatı yetersizliği 6 nolu ana donatı aksında üst ana donatıdan kaynaklanıyor.
1660200463932.png
Sorununu aşmak için;
- Donatı seçimi diyaloğundan üst donatı için daha büyük donatı çaplarını seçebilirsiniz.
-RD01,6 nın üst donatısını fi16/10 olarak düzenleyip, analiz ediniz. Bu durumda ana donatının ihtiyacı karşılamadığı yerlerde ilave donatılar konmakta ve As(-) sorunu düzelmektedir.
1660202837656.png
1660202902605.png

Kesit yetersizlikleri için bilgi bankasından arama yapabilirsiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Notları:
-Merdiven çıkış yönü değişitirildiği için merdven kolları arasahanlığa bağlanmıyor.
-Merdivenlerin döşemeye bağlanabilmesi için yarı rijit diyafram yöntemine göre çözüm yapılması gerekir.
-Merdiven kenarlarının mesnetlenme koşulları düzenlenirken kenar hangi elemana bağlanıyorsa o kenara bağlılığı belirtilmeli diğer bağlılıkları işaretlenmemeli.
-Merdiven kenarı hiç bir elemana mesnetlenmiyorsa, kenar mesnetlenme koşullarından hiç bir elemana bağlılık seçilmemeli.

Yukarıda belirtilen düzenlemeler yapıldığında analiz sonuçlarında değişikler olabilir.
İyi çalışmlar

Geri