Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Radye Temel Donatı Yetersiz ve taşıma gücü hatası

Ekteki projede radye temeli ne yaptıysam kurtaramadım. Ve S09 kolonu çok acayip bir şekilde aşırı donatı çıkıyor. Birçok opsiyon denememe rağmen donatıyı azaltamadım. Projeyi incelerek eksik yönlerimi söyleyebilir misiniz ?
Şimdiden Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Ekteki projede radye temeli ne yaptıysam kurtaramadım. Ve S09 kolonu çok acayip bir şekilde aşırı donatı çıkıyor. Birçok opsiyon denememe rağmen donatıyı azaltamadım. Projeyi incelerek eksik yönlerimi söyleyebilir misiniz ?
öneri proje ektedir. yollamış olduğum projede geometri kontrolündeki hataları düzeltiniz.

Ekli dosyalar

• rt.cde
    rt.cde
    8.3 MB · Görüntüleme: 5

Projenizde gönderdiğiniz hali ile 2. Bodrum kattaki temelde bağlantı sorunları var.
2.Bodrum kattaki temelin, 3. bodrum kattaki perde ile birlikte çalışması için aşağıda resimde görüldüğü gibi radye temel sınırını alt kattaki perdenin orta aksına gelecek şekilde 15cm kaydırmanız gerekmektedir.
1704807555208.png

Ayrıca P12 ve P16 perdeleri ile radye temel ile bağlantı problemi var. Bu sorunun çözümü için bu perdelere -1cm kot vererek bağlantı sağlayabiliyorsunuz.
Projenizdeki bu durumlar notlarımıza alınmıştır.

1704807831891.png

Radye temel ilave donatısı düzenlenerek donatı yetersiz hatası düzeltilebiliyor
1704807913934.png

Yasin bey öncelikle çok teşekkür ederim. Yönlendirdiğiniz adımları sırasıyla uyguladım. Yalnız radye temel donatı yetersiz hatası almaya devam ediyorum. Temelde ilave donatı çıkmadığından herhangi bir değişiklik yapamadım. Temel boyutları ile oynadım ama oda birşey ifade etmedi.

Ekli dosyalar

Yasin bey öncelikle çok teşekkür ederim. Yönlendirdiğiniz adımları sırasıyla uyguladım. Yalnız radye temel donatı yetersiz hatası almaya devam ediyorum. Temelde ilave donatı çıkmadığından herhangi bir değişiklik yapamadım. Temel boyutları ile oynadım ama oda birşey ifade etmedi.
Projeyi ekledim inceleyebilirsiniz.
Analizden sonra radye temeldeki ilave donatılarının düzenlenmesine gerek kalmaması için radye temel parametrelerinden aşağıdaki değişiklik yapıldı
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
1704874515250.png

Ekli dosyalar

Geri