Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Radye temel donatı yetersizliği

Merhaba,
Radye temel donatı yetersizliği sorunu yaşamaktayım.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla

Halil Bilgin
merhaba,
-analiz ayarlarından rijit bodrum opsiyonu işaretlendi.
-perdeler grup perde yapıldı.
-radye temel ilave donatıları 5 ve 5 in katları olacak şekilde genel olarak 14 lük donatı ve 1 yerde 18 lik 5 cm ve diğer 1 yerde 20 lik 5 cm arayla olacak şekilde ayarlandı.
-*sizin tercihinizde olmakla beraber dilerseniz 40 cm lik u perde temelindeki donatı aralıklarını 15 cm aralık yerine 20 cm aralığa kadar düşürebilirsiniz metraj tasarrufu sağlamak adına.
- betonarme fiber opsiyon seçilerek betonarme elemanların kapasite kontrolü yapıldı. sizin yapmanız gereken yalnızca betonarme kapasite oranı kontrolü(r) sonuçları içinde kırmızı renkli kirişlere 12 lik gövde donatısı ekleyerek kapasite oranlarını 1'in altına çekmek olacaktır.

kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

merhaba,
-analiz ayarlarından rijit bodrum opsiyonu işaretlendi.
-perdeler grup perde yapıldı.
-radye temel ilave donatıları 5 ve 5 in katları olacak şekilde genel olarak 14 lük donatı ve 1 yerde 18 lik 5 cm ve diğer 1 yerde 20 lik 5 cm arayla olacak şekilde ayarlandı.
-*sizin tercihinizde olmakla beraber dilerseniz 40 cm lik u perde temelindeki donatı aralıklarını 15 cm aralık yerine 20 cm aralığa kadar düşürebilirsiniz metraj tasarrufu sağlamak adına.
- betonarme fiber opsiyon seçilerek betonarme elemanların kapasite kontrolü yapıldı. sizin yapmanız gereken yalnızca betonarme kapasite oranı kontrolü(r) sonuçları içinde kırmızı renkli kirişlere 12 lik gövde donatısı ekleyerek kapasite oranlarını 1'in altına çekmek olacaktır.

kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.
Kubilay bey, çok teşekkür ederim.

Kubilay bey, çok teşekkür ederim.
rica ederim, şayet meslektaşımın bahsettiği gibi temel ile üst yapı beton sınıfınız farklıysa(ona dikkat etmedim) onları aynı değer almanız daha doğru ve sağlıklı olacaktır. ardından öneri modelimdeki yapıyı yeniden analiz yapıp radye temel donatılarını benim getirdiğim şekildeki duruma getirerek ve kirişlerdeki duruma bahsettiğim gibi müdahale ederek sonuca varabilirsiniz.

Geri