V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

RADYE TEMEL DONATI SIKLIĞI, SÜREKLİ TEMEL AÇILIMI

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mertmen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mertmen

Etkin Üye
İYİ GÜNLER..
-RADYE TEMELİMDE DONATILARI 11,12 CM ARAYLA ATIYOR. GİRİNTİ VE ÇIKINTI ÇOK OLDUĞU İÇİN HESAP AKSLARINI HER YERE GELECEK ŞEKİLDE TANIMLADIM AMA ARALIKLAR ÇOK AZ . PROJEYİ EKLEDİM

- SÜREKLİ TEMEL AÇILIMLARINDA BİR KISMINDA ÜSTTE DONATI ATMIYOR BUNUN SEBEBİ NEDİR? GÖRSELİNİ EKLEDİM

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.. TEŞEKKÜR EDERİM..

Ekli dosyalar

• proje112.cde
    proje112.cde
    21.9 MB · Görüntüleme: 21
  • ideCAD Statik - EN SON B BLOK.ide10 - 136-2 B BLOK - [BODRUM-Sürekli Temel Çizimleri-1. Pafta]...png
    ideCAD Statik - EN SON B BLOK.ide10 - 136-2 B BLOK - [BODRUM-Sürekli Temel Çizimleri-1. Pafta]...png
    162.8 KB · Görüntüleme: 31
önerilerim;
bu proje için kaç kere öneri yazdığım halde.
temel modellemesi bu şekilde. (aşağıda görüldüğü gibi kolonları kenara çektim.)
üst yapıda modelleme hataları da cabası.
burada oturacak insanların hayatları bu kadar ucuz olmamalı.
bu bakış açısı ile lütfen proje yapmayınız.

1678191368700.png

sizin dediğiniz gibi düzenleme yapamıyorum çünkü mimariden dolayı emsal konusu devreye giriyor. bir kahramanmaraşlı olarak da çevremde kayıplarım var insan canının önemini biliyorum. burda duyar kasmanın bir anlamı yok. evet hata konusunda da herkesin hatası oluyor her projede hatalar bulabilirsiniz. biz de sizin tecrübenize dayanarak bu hataları gidermeye çalışıyoruz. projeyi dediğiniz gibi düzleyip attım evet o bodrumdaki s012 ve s013 kolonları bu şekilde olmadı yine çözüm buluruz ona fakat temeldeki donatı konusu ve sürekli temeldeki açılım konusunda fikir verirseniz sevinirim. proje ve görseller ektedir.

Ekli dosyalar

• önerilen.cde
    önerilen.cde
    22 MB · Görüntüleme: 5
  • Screenshot 7.03.2023 16_11_58.png
    Screenshot 7.03.2023 16_11_58.png
    732.1 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot 7.03.2023 16_12_14.png
    Screenshot 7.03.2023 16_12_14.png
    813.9 KB · Görüntüleme: 35
üst yapıdaki modelleme hatalarımı da yazarsanız memnun olurum.
önerilerim;
bu proje için kaç kere öneri yazdığım halde.
temel modellemesi bu şekilde. (aşağıda görüldüğü gibi kolonları kenara çektim.)
üst yapıda modelleme hataları da cabası.
burada oturacak insanların hayatları bu kadar ucuz olmamalı.
bu bakış açısı ile lütfen proje yapmayınız.

Ekli dosyayı görüntüle 32062

Sürekli temelde "üst donatıdaki" kastınız ampartman ise burada üst donatı atılmıyor. Bu şekilde geniş yapmak istiyorsanız temel gövdesini geniş tutarak ampartman genişliğini sıfır girebilir siniz.

Temel donatılarınız ise zemin parametreleri, kat sayısı ve temel kalınlığına göre normal geliyor bana.

Sürekli temelde "üst donatıdaki" kastınız ampartman ise burada üst donatı atılmıyor. Bu şekilde geniş yapmak istiyorsanız temel gövdesini geniş tutarak ampartman genişliğini sıfır girebilir siniz.

Temel donatılarınız ise zemin parametreleri, kat sayısı ve temel kalınlığına göre normal geliyor bana.
teşekkür ederim yardımınız için

Geri