V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Radye temel ilave donatı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mujgan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mujgan

Üye
Radye temel ilave donatılarında bazı kısımlarda donatı çapı çok fazla çıkıyor inceleyebilirmisiniz.

Radye temel ilave donatılarında bazı kısımlarda donatı çapı çok fazla çıkıyor inceleyebilirmisiniz.
önerilerim;
--ilave donatıların çok az bir yerde fazla çıkması normal,
--iç kısımdaki kirişleri ben olsam 50/30 yapardım,
--çatıda duvarları bir kısmını kaldırabilirsiniz,
--katlarda duvar yüksekliklerini düzeltiniz, (3,1-0.3=2,8 m almalısınız. bundan sonraki projelerinizde duvarları duvar ikonu ile giriniz. bu durumda kapı ve pencere boşluklarını düşebilirsiniz. programın bu özelliğinden faydalanınız. )
--merdivenlerin mesnetlenmelerini düzeltiniz,
--merdivenleri kasete mesnetlemek uygun değil, kiriş atıp mesnetleyiniz,

önerilerim;
--katlarda duvar yüksekliklerini düzeltiniz, (3,1-0.3=2,8 m almalısınız. bundan sonraki projelerinizde duvarları duvar ikonu ile giriniz. bu durumda kapı ve pencere boşluklarını düşebilirsiniz. programın bu özelliğinden faydalanınız. )
Teşekkürler Ünver Bey

önerilerim;
Ünver bey duvar yüklerini duvar ikonu ile girdiğimizde duvar yüklerini kullanıcı tanımlı olarak 0 almamıza gerek varmı duvar ikonu ile girdiğimiz yükü mü hesaba alıyor program.

Ünver bey duvar yüklerini duvar ikonu ile girdiğimizde duvar yüklerini kullanıcı tanımlı olarak 0 almamıza gerek varmı duvar ikonu ile girdiğimiz yükü mü hesaba alıyor program.
gerek yok kirişin üzerine duvar yükünü duvar ikonu ile girdiyseniz, program bu yükü öncelikle alır. bu yük yoksa sizin verdiğiniz yükü alır.

Geri