Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

radye temelde donatı yetersiz

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MERYEM34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MERYEM34

Tanınmış Üye
merhabalar projemde radye temel donatı yetersizliği var donatıyı arttırıncada hata çıkıyor napmam gerekiyor yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• BA3.cde
    BA3.cde
    7.2 MB · Görüntüleme: 6
merhabalar projemde radye temel donatı yetersizliği var donatıyı arttırıncada hata çıkıyor napmam gerekiyor yardımcı olur musunuz
önerilerim;
--radye döşeme ilave donatı aralıklarını 5 cm kadar azaltabilirsiniz,
modelleme hatalarınız var, alttaki hatalar muhakkak düzeltilmeli.
--bazı katlarda grup perde yapılmamış,
--kırmızı olarak işaretlenen perdeler grup perde yapmanız uygun değil,
--yeşil işaretli olan perdeleri grup perde yapınız.
not: birbirine bitişik olan perdeler grup perde yapılır.
1694711034498.png
-

sn @Ünver ÖZCAN hocamın tavsiyelerine ilave olarak şunu belirtmek istiyorum.
bir çok aynı hataları tasarımlarınızda sürekli tekrarlıyorsunuz. çözemediğiniz hatalar elbette olabilir zaten forum bunun için var. ancak yapı tasarımında bazı kemik kurallar vardır. lütfen bunları sürekli tekrarlamayınız.

ilave olarak izlenimim şu; projelerinizi acele şekilde yapıyorsunuz. bu durum kritik problemleri gözünüzden kaçırmanıza sebep olabilir.

''yanlış anlaşılmak istemem bu sadece gelişim için ufak bir eleştiridir.''

bir çok aynı hataları tasarımlarınızda sürekli tekrarlıyorsunuz. çözemediğiniz hatalar elbette olabilir zaten forum bunun için var. ancak yapı tasarımında bazı kemik kurallar vardır. lütfen bunları sürekli tekrarlamayınız.
aynı hataları yaparak projelerini çözemedik diye foruma yazıyorlar.
dayanamayıp aynı standart çözüm tarzını yazmak zorunda kalıyorum. yazmazsam çözüm üretemiyorlar.
galiba kolaycılığa alıştırdık.
gördüğüm kadarıyla aynı durum sizde de oluyor. sizde bende mühendis arkadaşlara destek vermeye çalışıyoruz.
çözemediğiniz hatalar elbette olabilir
epey var,
ilave olarak izlenimim şu; projelerinizi acele şekilde yapıyorsunuz.
projeleri kontrol ediyorum, proje üzerinde sorulan soruyu düzeltip hesap yaptırdıktan sonra öneri olarak yazıyorum veya öneri proje çözümünü ekliyorum, sonuçta sorulan soruya öneri olarak cevap veriyorum, bazı projeler var ki on dakikada/bir kaç saatte çözülebilecek durumda, bazıların da mühendis arkadaşlar kısıtlama getirdiklerinden dolayı çözümsüz veya çok zamanımı alacağı için kontrol etmiyorum.
bu durum kritik problemleri gözünüzden kaçırmanıza sebep olabilir.
kritik problemi kaçırmamak proje sorumlusunun görevi, kaçırabilirim kanaatindeyse ve programı kullanacak kadar tecrübesi yoksa proje yapmamalı, sorumluluk proje yapanda. dikkatimi çeken bir şey olursa uyarıyorum.

yapı denetimde kontrol ettiğim projeleri çok daha kapsamlı inceliyorum, aynı durum yapı denetimde de oluyor. tecrübeli dediğimiz mühendisler bile modellemede ve çizimde neredeyse hep aynı hataları yapıyorlar, sanki standartmış gibi aynı hataların düzeltilmesini istiyorum.

Geri