V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Radye temelde zımbalama

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan tcb1675
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tcb1675

Yeni Üye
Aşşağıda sorduğum sorular hakkında yardımcı olurmusunuz

1-Subasman perdesi ekleyince neden temelde zımbalama tahkiki yapılmıyor ?
2- Örnek veriyorum benim radye temelim 40 cm gayet güzel kurtarıyor ancak çerçevedeki kolonlar radyede zımbalama meydana getiriyor ve temelime ampatman yapamıyor aynı zamanda uygulamadaki eksikler nedeniyle zımbalama donatısıda eklemek istemiyorum yolun sonunda temelimi komple 60 cm yapmam gerekiyor bunuda yapmak istemiyorum bunlardan başka bir çözüm önerisinde bulunurmusunuz (çerçevedeki kolonlarda çok fazla zımbalama ğroblemiyle karşılaşıyoruz) ?
3-Zımbalama problemiyle ilgili genel veya lokal çözüm önerileriniz nelerdir?

Bodrum ve subasman perdesi bağlanan kolonlarda "her zaman alt/üst uçta zımbalama kontrolü yap" opsiyonu seçilerek zımbalama kontrolü yapılabilir.
"her zaman alt uçta zımbalama kontrolü yap" seçeneği işaretlenerek kirişsiz radye temelde,
"her zaman üst uçta zımbalama kontorlü yap" seçeneği işaretlenerek kirişsiz döşemede zımbalma kontrolü yaptırılabilir.
1669978974523-png.29232

Zımbalama problemleri ile ilgili aşağıdaki yardım sayfalarını inceleyiniz
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Temeli lokal olarak zımbalama kurtarmayan yerlerde 60 cm yapabilirsiniz. Temelde daha yüksek beton kalitesi kullanabilirsiniz. Kolonu büyütebilirsiniz. Mimari proje yapılırken kolon biraz içeride tasarlanabilir ( çok zor neredeyse imkansız ama bir çözüm ama bir çözüm) .

Geri