Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

radye temelde zemin taşıma gücü yetersiz hatası.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan frtuysal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

frtuysal

Yeni Üye
radye temelde zemin taşıma gücü yetersiz hatalı sorunu alıyorum 90 cm kadar çıkardım ama sorunu çözemiyorum yardımcı olabilecek biri olursa sevinirim. proje ekte

Ekli dosyalar

analiz kısmında temelde negatif gerilme işaretli. negatif gerilme değeri izin verilebilir yada ihmal edilebilir değerde forumdan negatif gerilme ile ilgili başlıkları incelerseniz analizde işaretlemenizi gerektiren durum yok

yok hocam dediğiniz şekildede deniyorum olmuyo çok fazla ampartman istiyor 120cm ampartmanda anca kurtarıyor başka bi yol tavsiyesi bulmam gerek öneriniz için çok teşekkür ederim
analiz kısmında temelde negatif gerilme işaretli. negatif gerilme değeri izin verilebilir yada ihmal edilebilir değerde forumdan negatif gerilme ile ilgili başlıkları incelerseniz analizde işaretlemenizi gerektiren durum yok

Radye temelde asansör çukuru için yardım sayfasını inceleyiniz. Projenizde temel ve perde kotları tutarlı değil. Yardımda anlatıldığı şekilde modellemeniz uygun olur.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Borrum katlı yapıların İki yükleme durumlu hesap yöntemi ile analiz yapılması uygun olur.
1723189056315.png

Temel zemin parametrelerinde aşağıdaki opsiyonların seçilmesi zemin taban basıncını azaltmaktadır.
1723189023827.png

1723189162225.png

Radye temelde asansör çukuru için yardım sayfasını inceleyiniz. Projenizde temel ve perde kotları tutarlı değil. Yardımda anlatıldığı şekilde modellemeniz uygun olur.

Borrum katlı yapıların İki yükleme durumlu hesap yöntemi ile analiz yapılması uygun olur.
Ekli dosyayı görüntüle 44569

Temel zemin parametrelerinde aşağıdaki opsiyonların seçilmesi zemin taban basıncını azaltmaktadır.
Ekli dosyayı görüntüle 44568

Ekli dosyayı görüntüle 44570
hocam dediklerinizi uyguladım oldu ama analiz bölümünde negatif gerilme tikini kaldırmadan minimum taban basıncı sorunu giderilmiyor bunun için yapabileceğim bir şey varmı?

Yardım ve forum sayfalarını inceleyiniz

Geri