V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

radye temele yayılı yük tanımlama

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan onur54
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

onur54

Etkin Üye
iyi akşamlar,
dairesel radye temelin içine belli bir çaptaki kısmına yayılı yük tanımlamak istiyorum nasıl yapabilirim.

karelaj yapıp noktasal yük tanımlayabilirsiniz. ( 20*20 cm. , yada 30x30 vb. )
Temel icine 9.55 mt'lik kismi ( yayili yuk icin) kare icine alip noktasal yük tanimlayacagim dogru mudur ? ekte görüldüğü gibi temel ortasına 9.55 mt çapında kolon yaptım, üstüne yük tanımlasam istediğimi yapmış olur muyum?
bir de bu şekildeyken analiz yapamıyorum betonarme kapasite oranları hesaplanıyor diyor fakat devamı yok malesef

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Temel icine 9.55 mt'lik kismi ( yayili yuk icin) kare icine alip noktasal yük tanimlayacagim dogru mudur ? ekte görüldüğü gibi temel ortasına 9.55 mt çapında kolon yaptım, üstüne yük tanımlasam istediğimi yapmış olur muyum?
bir de bu şekildeyken analiz yapamıyorum betonarme kapasite oranları hesaplanıyor diyor fakat devamı yok malesef
Örnek bir data ekliyorum. ayrıca bu tarz konularda bilgi bankasından yararlanabilirsiniz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

Forum sayfasını inceleyiniz
Radye temele 1m2 için 1 adet düşey noktasal yük tanımladıktan sonra bu yük planda obje çoğalt komutu ile x ve y düzlemlerinde öteleme mesafesi verilerek çoğaltılabilir. İstenilen alanı kapsayacak şekilde düzenlenebilir.

1727763325045.png

Geri