V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Rapordaki hatalari nasil gideririm?

Merhaba değerli meslektaşlarım, diletasyonlu ama radyesi bir olan bir yapımız var. Belediye mutlaka aynı program içinde çözmemi istiyor. Bu yüzden çok zorlanıyoru. Ne yaptıysam hataları gideremedim. kolonu eşit derecede büyütebiliriz kare kolonları. konu hakkında yardımcı olur munuz nasıl gideririm hatalarımı

Ekli dosyalar

Öncelikle çok sayıda ve ciddi modelleme hatalarınız var. Geometri kontrolü yaptırarak bu hataları düzeltin. Sonrasında taşıyıcı sisteminizi tekrar gözden geçirin. Sonrasında analiz sonrası deformasyonlarınızı inceleyin ve beklediğinizden farklı bir durum olmadığına emin olun.

hataları düzelttim fakat hala gideremeiklerim vat. küçük açılı obje sorunu analizi etkileyen bir faktör değil diye biliyorum ama onları nasıl düzeltebilirim ? bir de etkilemiyorsa sistemi nasıl çözebilirim

Ekli dosyalar

D34 döşemesinde ağ oluşturulamıyor hatası var. Döşemeyi silip tekrar tanımladığınızda sorun çözülüyor
1686221318450.png
P90 perdesi bodrum katta kolon olarak gözüküyor. Tüm katlarda perde olarak tanımlayın.
1686220922904.png

S52 kolonu bodrum kata inmiyor.
1686221013465.png

İşaretlediğim kolonlar dilatasyondan sonra tek kolon olarak tanımlanmış. Bu kolonları kaldırıp dilatasyonun diğer tarafına dahil olan konsol döşeme şeklinde modelleme yapmanız daha uygun olur.
1686221171902.png

veya dilatasyon konumunu değiştirebiliyorsanız. Aşağıdaki alanı tek bir blok olarak tanımalanız uygun olur.

1686221428404.png
Dilatasyonun kırmızı ile çizgi ile çizdiğim konuma taşınması uygun olur.
1686221536720.png

Devrilme momenti gibi kontrollerin ayrı ayrı yapılması gerektiği için Her bir dilatasyon parçasının ayrı proje dosyalarında çözülmesi uygun olur.

Zımbalama kontrolü veri girişi hatasından dolayı, hatalı olarak kat döşemesinde yapılmış
P039 perdesini resimdeki gibi P009 perdesinin düğüm noktasına bağlayınız, Tekrar analiz yaparsanız zımbalama hatası oluşmamakta
1686840578743.png

önerilerim;
Devrilme momenti gibi kontrollerin ayrı ayrı yapılması gerektiği için Her bir dilatasyon parçasının ayrı proje dosyalarında çözülmesi uygun olur.
Yasin beyin önerisini yapmamışsınız,
merhaba tüm hataları düzelttim
hesap yaptırdığımda hatalar düzelmemiş,
1686842601157.png
bu yapı bana onay için gelse ilk soracağım soru bu kolonlarda zımbalama hesabı yaptınız mı olurdu.
1686842743015.png

Geri