RENDER GÖRSEL EĞİTİMİ

faruk

Yeni Üye
RENDER ÜZERİNDE ÇALIŞMAMA RAĞMEN YETRİNCE İLERLEYEMİYORUM.MİMARİ İÇİN HAZIRLADIĞINIZ GÖRSEL EĞİTİMİ BU RENDER İÇİNDE HAZIRLASANIZ.
ÇOK ŞEY Mİ İSTEMİŞ OLURUM. MESELE ŞU SANDALYE ÖRNEĞİNİZ ONU BİRDE GÖRSEL HAZIRLASANIZ..
TEŞEKKÜR EDERİM......

Faruk Bey size katılıyorum ben de bir türlü istediğim renderları elde edemiyorum. Özellikle objelerin renk ve dokularına doğal bir görünüm veremiyorum. Ne yaparsam yapayım yapay bir görüntü elde ediyorum. Böyle bir eğitim görseli faydalı olurdu.
Suat yıldırım

kuzey-yak%c4%b1n-plan-DEMO.jpg

bende gayet güzel çıkıyo ama ide render a dwg ve dxf dosyalarını import edemiyorum neden? birde şu resimlerimi gösterebilsem :?

ideCAD Render eğitimini 6 versiyon olanaklarıyla hazırlamayı planlıyorduk ama bu yöndeki isteğinizi dikkate alarak en gerekli
başlıkları öne alarak hazırlamaya başlayabiliriz. Görsel bir dayanağa ve yönlendirmeye en çok ihtiyaç duyduğunuz yazılımımız
ideCAD Render . Örnek uygulamalarla doğal olarak daha kolay sonuca ulaşabilirsiniz.
Mümkün olan en kısa sürede kayıtlara başlayacağız.
Sn. Scetcher ve Sn. wolki resimleri eklemede bir hata yapıyorsunuz sanırım. Başka bir başlık altında yapılacak tüm adımları
yazmıştım. İsterseniz çalışmalarınızı bana mailleyin, ben sizin adınıza ekleyeyim.

İyi çalışmalar

Bahsettiğim alttaki mesajdı. Bunları doğru yapmanıza rağmen ekleyemiyorsanız
bana durala@ideyapi.com.tr 'den çalışmalarınız gönderirseniz ekleyebilirim.

Saygılarımla

Arzu Dural Gök":3vuz6md7' Alıntı:
Sn. Scetcher / Sn. Wolqi,
paylaşımlarınız görünmediği için yapılacak işlemleri adım adım yazmak istedim.
Öncelikle eklenti yüklemesi'nden dosya adını browse edeceksiniz. (bmp uzantılılar alınmıyor jpg yaparak alın.)
Sonra dosya ekle'yi tıklayacaksınız. Son olarak satır içine yerleştir'i tıklayacaksınız. Üstte örneğin,
[attehment=0]ANTIKAGR.jpg[/attechment] şeklinde link görünecek. Üstteki ikonlardan img'ı tıklayın. linki
attechment]
olacak şekilde düzenleyin. Önizlemeyi tıklayın.Bu adımlar doğru yapıldıysa önizlemede resim görünecektir. Ardından gönder'i tıklayarak gönderebilirsiniz.
Saygılarımla

HARİKA YA.BENDEN BAŞKA KİMSE İSTEMEZ ZANNEDİYORDUM RENDER GÖRSEL EĞİTİM SETİNİ.KENDİ BAŞIMA ÇOK UĞRAŞTIM.YETMEDİ BAŞLAMA NOKTAM OLSUN DİYE 1 SAAT KURS ALDIM.YETMEZ BİLİYORUM FAKAT ZAMANIM UYMUYORDU 1 SAATLİK YOLA GİTMEM LAZIM KURS İÇİN.KİTAPTAN OKUYARAK OLMUYOR.BEN ÇOK UZUN ZAMANDIR BEKLİYORUM BU SETİ.PROJELERİMİZİ İDECADDA ÇİZİYORUM, BAŞKASINA TABELA İÇİN PARA VERİYORUZ.OLMAZKİ DEMİ.BEKLİYORUM SABIRSIZLIKLA.
DÜĞÜM NOKTASI TAŞI KOMUTU İSTEDİĞİM GİBİ DEĞİŞMİŞ EN SON VERSİYONDA ARZU HANIM.HEPİNİZ HARİKASINIZ. ZELİHA...

arzu hanim henuz 6 versiyonla tanismadim ama bende render icin teferrautli bir egitim tarzi gormek isterim Idecad de en zorlandigimiz konu burasi diger bolumler kullanmada sorunumuz bulunmamakta
saygilarimla

tüm arkadaşlarla aynı problemi yaşıyorum ve aynı şeyleri düşünüyorum kurs şart diyorum.iyi çalışmalar herkese

İstanbul ideyapı ofisinde kurs verildiğini duydum özellikle katı modelleme ve render kurslarının video veya dökümanlarını burada yayınlamak yada pm olarak göndermeniz mümkün mü?

İYİ ÇALIŞMALAR.
SN. ADMİN ARKADAŞLAR...
SİZDEN RİCAM 6 VERSİYONUNA GEÇİŞLE BİRLİKTE ÇAĞ ATLAYAN İDE RENDER HAKKINDA (İDE RENDER İÇİNDE OLMASI ŞART DEĞİL DİREK İDEMİMARİDENDE OLABİLİR) GÖRSEL BİR VİDEO HAZIRLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.
PROGRAMIN YENİ ARAYÜZÜ ÇOK GÜZEL OLMASINA KARŞILIK BİZDE O KADAR YABANCI KALDIK DİYEBİLİRİZ.
TAMAM RENDER ALIYORUZ ÖRNEK PROJELERDE BAZI RESİMLERİ YAYINLADIM. FAKAT O BİR TANE RESMİ ALABİLMEK İÇİN 10 A YAKIN RENDER ALDIM.
BUNUN YERİNE NEYİN NE İŞE YARADIGINI IŞIK NASIL NERDEN HANGİ ŞİDDETTE VERİLDİĞİ ZAMAN DAHA ETKİLİ OLACAK VE DAHA NET BİR GÖRÜNTÜ ELDE EDİLECEK
POZLAMA AYARI NE İŞE YARIYOR?
GAMMA STANDART DEGERİ 2.2 AMA AŞAGISI VE YUKARISI NE GİBİ DEĞİŞİKLİK KATIYOR
YANSIMA GÜN IŞIĞI RENGİ GİBİ
BİRDE MATERYALLERDE ÇOK FAZLA KUTUCUK VE SECENEK VAR
OPTİMUS BİR SECENEK YAPMAYI DENEYEBİLİRİZ.
ÖRNEĞİN PROGRAMIN KENDİ İÇİNDE BAZI MATERYALLER VAR ANCAK BUNLARI TEK TEK ÇAGIRMAMIZ UZUN ZAMAN ALIYOR.
BU MATERYALLERİ SAGLIKLI BİR BİÇİMDE KULLANABİLMEMİZ İÇİNRENDER AYARLARINI DOGRU YAPMAMIZ GEREK
FORUMDA RENDER LE İLGİLİ ÖRNEK EĞİTİM VİDEOSU VARMI ARASTIRDIM AMA GÖREMEDİM.
BİRDE ŞU 2D OBJELERİ OPAKLIK VEREREK 3D OBJE GİBİ GÖSTERME NASIL OLUYOR. HANGİ KOMUTLA NEYİ ÇİZİP ONA MATERYALİ ATIYORUZ. YAPMAYA ÇALIŞTIM AMA RESİM HALA PERSPEKTİF 2D GİBİ GÖRÜNÜYOR.
EMEĞİNİZİN FARKINDAYIZ. İDECAD GÜN GEÇTİKÇE DAHA GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPIYOR. ANCAK NEDEN EN İYİSİNİ YAPAMAYALIM Kİ?
BEN YAPTIGIM BİR 3D Yİ PHOTOSHOP KULLANMADAN MAX KULLANICILARININ 1 AYDA YAPTIGI ÇALIŞMAYI İŞTE BEN İDECAD LE BENZER ÇALIŞMAYI 1 HAFTA DA YAPTIM DERKEN KALİTE KARŞISINDA NEDEN EZİLMEK ZORUNDA KALAYIM...
5 VERSİYONUNDA İDECAD LE 2 GÜN ÇALIŞARAK YAPTIGIM 3D Yİ PHOTOSHOP LA 1 HAFTA ÇALIŞARAK BİŞEYE BENZETİYORDUM. SONUÇ MAX KADAR OLMASADA GÜZEL BİR GÖRSEL ORTAYA ÇIKIYORDU. ANCAK ŞUAN O KALİTEYİ ANCAK ÇOK ZAMAN HARCAYARAK ALABİLİYORUM.
PROGRAM KENDİNİ GELİŞTİRMİŞ. ANCAK KULLANICILAR PROGRAMA HENÜZ ADAPTE OLAMAMIŞ GÖRÜNÜYOR. ÇÜNKÜ SİTEDE PAYLAŞILAN 3D RESİMLERİ GÖRDÜKÇE BİRKAÇ TANESİ HARİÇ HEP YENİ BAŞLAMIŞ KULLANICI İMAJI SERGİLEYEN RESİMLER GÖRÜYORUM BENDE DAHİL OLMAK ÜZERE...
BUNUN SEBEBİ PROGRAM DEĞİL KULLANICILARIN KARADÜZEN ÇALIŞMASI. ÇÜNKÜ BENDE HİÇ BİR EĞİTİM ALMADIM.ALAMADIM. ANCAK ŞUAN ALMAK İSTESEMDE BANA VEREBİLECEĞİNİZ FAZLA BİRŞEY OLMAZ. 8 YILDIR İDECAD KULLANIYORUM ANCAK 3 YILDIR AMATÖR SEVİYESİNDEN BİRAZ DAHA YÜKSELEBİLDİM. BUNUN SEBEBİ ALTYAPI OLMAMASI.

Merhaba,
Render eğitim materyalleri hazırlanana kadar isterseniz şöyle hızlı bir çalışma yapabiliriz:
Foruma en son gönderdiğiniz render'ınızın projesini bize (durala@ideyapi.com.tr) gönderin (texture'ları da paketleyerek)
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Proje üzerinde biraz çalışıp yaptığımız değişiklikler, dikkat edilmesi gereken püf noktaları ve projenin son halini foruma örnek proje olarak ekleyelim.

arzu hanım projeyi verdiğiniz adrese parçalı olarak atabildim. cde. 28 mb
iyi çalışmalar...

Kesinlikle görsel eğitim video ları olmalı, proğram kilidi gereksiz hissediyor kendini sayın yöneticiler...!!!

Bu konuda örnek görsellerle oluşturulmuş yardım kitapçığı yayımladık.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
517 kişi indirmiş, siz de indirip faydalanabilirsiniz. Niye program kilidi gereksiz hissettirsin ?!

onderyk:12csf2fx' Alıntı:
Kesinlikle görsel eğitim video ları olmalı, proğram kilidi gereksiz hissediyor kendini sayın yöneticiler...!!!

Geri