RGB Renk Problemi

Merhaba, sorum statik değil görsel açıdan benim için önem arzeden bir konu. Yardımcı olursanız çok sevinirim. ideCAD üzerinde kendime bir renk paleti oluşturdum ve çizimlerimi bu şekilde yapıyorum. Ancak export ederken yakın renklere dönüştürdüğü için baya bir fark oluşuyor. Görsel olarakta ekledim. Renkleri birebir almak için nasıl bir yol izlemeliyim?

pqz2jil.JPG

j2vhgru.JPG

Merhaba

ideCAD içinde tanımlı Kalem ve renk ayarlarında tanımlı 120 renk, DWG export yapıldığında Autocad de tanımlı standart 255 renkten en yakın renge atanmaya çalışılıyor.
Birebir RGB kodları aktarılmıyor. Bundan dolayı aynı renkleri DWG de elde etmeniz mümkün değil.

10.59 versiyonunda CTB kalem ve renk ayarlarının aktarılmasında ortaya çıkan Plot kalem kalınlığı sorunları düzeltildi. Ayrıca renk seçimlerindeki algoritma değiştirildi.
Eski versiyonu kullanıyorsanız güncelleme yaparak deneyebilirsiniz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

• KalemRenkayarları.png
    KalemRenkayarları.png
    53.7 KB · Görüntüleme: 165
Merhaba,

Benzer problemi bende yaşıyorum. Aynı tonlara yakın hatta.

Cyan ile Blue arası 91 numaraya müdahale etmiştim. DWG de 145 RGB kodu ile geliyor.

Bunu programdan çıktı almadan düzeltmenin yolu var mı? Dijital ortamda çok soluk duruyor renk.

Autocad de düzenleme yapmak mı gerekiyor?

İyi çalışmalar.

Merhaba

Önceki mesajımda belirttiğim gibi ideCAD de Kalem ve renk ayarlarında tanımlı olan renkler belli bir algoritma ile Autocad renkleri ile eşleştirilir.
ideCAD içinde tanımlı renklerin RGB değerleri kullanılarak eşleşme yapılır.
Kalem ve renk ayarların diyaloğundaki renklerin RGB kodunu değiştirebilirsiniz.
ideCAD de çizimlerde kullanılan renkleri değiştirirseniz, renge atanmış olan kalem kalınlıklarına dikkate edin.
DWG çizim export edildikten sonra İsterseniz Autocad içinde de renkleri değiştirebilirsiniz.

Projenizi eklerseniz inceleriz.

Geri