sürekli temel girdiğimde kiriş sehim hatası veriyor

kadir21

Yeni Üye
Merhabalar çelik sundurma otopark projesini tasarlayıp analizini yaptım tüm kesitler kurtardı ancak sürekli temel girdiğimde ve kolon temel birleşimi ile temel baglantisini yaptığımda kiriş sehim hatası veriyor projeyi ekte gönderiyorum yardımcı olabilir misiniz size zahmet

Analiz ayarlarında Temel sekmesinde üst yapı etkileşimli seçeneği seçili olarak analiz yapmışsınızdır. Üst yapı etkileşimli seçimde sonuçlarınızda farklılık olacaktır. Üst yapı etkileşimli değişimi değiştirmeniz halinde projeniz temelsiz analiz sonuçlarına dönecektir.

1.png

Analiz ayarlarında Temel sekmesinde üst yapı etkileşimli seçeneği seçili olarak analiz yapmışsınızdır. Üst yapı etkileşimli seçimde sonuçlarınızda farklılık olacaktır. Üst yapı etkileşimli değişimi değiştirmeniz halinde projeniz temelsiz analiz sonuçlarına dönecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 24465
Teşekkür ederim cevabınız için yanlız o şekilde analiz uygun mudur yani temel ile etkileşimli olması gerekmiyor mu

Dediğiniz gibi yaptım hal oldu teşekkür ederim projem ektedir size zahmet bi bakar mısınız başkaca halletmem gereken birşey var mı

Ekli dosyalar

• otopark deneme.cde
    1.7 MB · Görüntüleme: 13
1- Kolonları zayıf eksenlerinden birbirine çelik kirişler ile bağlayınız.
2- Ana kirişlerin orta noktasından tek çapraz komutu ile kirişleri de zayıf eksenlerinde birbirlerine bağlayınız.

Sistem bu hali ile bir diyafram hareketi göstermiyor. Bir doğrultuda hiç bağlantı elemanı yok. Çaprazlar olmadan aşıkların bağlantıyı sağladığı kabulü doğru değildir.

Geri