V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Sürekli temelde gövde donatıları gözükmüyor

Tuba Özden

Yeni Üye
Merhabalar kolay gelsin. Projeyi sürekli temel olarak çözdüm ama gövde donatıları çizim kısmında gözükmüyor. İlk defa sürekli temel tipi olarak çözdüğüm için hatanın nerde olduğunu bulamadım.İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 123.cde
    123.cde
    1.4 MB · Görüntüleme: 7
Projenizde Sürekli temel yükseklikleri 60 cm. Sürekli temel parametreleri diyaloğunda "gövde demiri için h" değeri 61 cm. bu yüzden gövde donatı konmuyor.

1674133437537.png

TS500 10.4.3 ün atıfta bulunduğu Madde 7.3' te 600 mm den büyük kirişlerde gövde donatısı isteniyor. Yine de koymak isteseniz éGövde demiri için Min h" değerini 60 cm. olarak düzenleyebilirsiniz.

1674133547394.png

Not: TK56-T57 sürekli temelleri S10 kolonuna bağlanmıyor. Sürekli temel düğüm noktaları kolon üzerinde olacak şekilde veri girişi yapınız.
İyi çalışmalar

Son düzenleme:
Teşekkür ederim Levent Bey şimdi düzelttim çizimde gözüküyor. Peki sürekli temel tasarımda var mı bir hata düzgün bir şekilde tasarımı yapmış mıyım?

TK56-TK57 sürekli temelleri s10 kolonuna bağlanmıyor. sürekli temel düğüm noktaları kolon üzerinde olacak şekilde veri girişi yapınız.
Açılı temelerin sürekli çözülmesiyle ilgili bilgi bankası linkini inceleyebilirsiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Kolay gelsin. Asansör etrafında olan perdede sürekli bir kesme güvenliği hatası alıyorum nasıl bir çözüm olması lazım.

Ekli dosyalar

Geri