V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Sürekli Temele Bağlanan Dış Merdiven

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan insan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

insan

Etkin Üye
Herkese Merhaba

Yaklaşık 6.5m kol uzunluğuna ve 5.5m genişliğine sahip bir dış merdivenimiz var. Merdivenin ilk basamağı sürekli temele, son basamağı ise kirişe oturuyor. Mesnetlenme koşullarını aşağıda temele bağlı üst tarafta ise kirişe bağlı yapıyorum ancak sürekli temele mesnetli kabul etmiyor. Üst tarafta ise merdivene paralel olan kirişlerde Nmax aşıyor hatası alıyorum. Böyle bir merdivenin mesnet koşulları nasıl olmalıdır yardımcı olabilir misiniz.

1678299028755.png1678299059978.png

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Merdiven subasman perdesine galiba bağlandı ancak merdivenin üst bölüme kirişin orta kısmına bağlanmıyor sadece köşelerden bağlı kabul ediyor bunu nasıl düzeltebilirim?

Ekli dosyalar

• 1678306688422.png
    1678306688422.png
    251.6 KB · Görüntüleme: 11
Merdiven mesnet koşulları şuan galiba düzgün ancak emin olamadım. Perde merdiven ve kiriş merdiven bağlantıları düzgün mü? Bakabilir misiniz

Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Merdiven mesnet koşulları şuan galiba düzgün ancak emin olamadım. Perde merdiven ve kiriş merdiven bağlantıları düzgün mü? Bakabilir misiniz
önerilerim;
--merdiven kenarları boşta olanlar mesnetlenmiş. merdiven kenarları hangi elemana değiyorsa o mesnetli kabul edilecek. (köşeden noktasal değmesi kabul edilmeyecek) giriş ve zemin kat merdivenini örnek olsun diye mesnetledim.
1678308763807.png
1678308755002.png

Ekli dosyalar

Dediklerinizi dikkate alacağım. Şuan sorun olarak gördüğüm durum sürekli temeldeki sonuçlar. Modellemeyle ilgili bir sorun olup olmadığını anlamaya çalışıyorum. Giriş merdivenini kirişe bağladığımızda bu kirişte herhangi bir donatı değişimi bile yaratmazken, sürekli temel gayet iyi kesitler atandığında bile zemin taşıma gücü yetersiz hatası alıyorum. Modellemeyle ilgili bir hata olabilir mi bu kısımda yardımcı olursanız sevinirim.

1678311927151.png
1678311898088.png

Ekli dosyalar

Geri