V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

saçak problemi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan duygum86
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

duygum86

Yeni Üye
asmolen yapıda son katta 15.90m ve döşeme kalınlığı 15 cm saçak tanımlarken döşeme kalınlığını yeterli bulmuyor tüm projelerimde aynı haatyı veriyor. ben mi birşeyleri yanlış veya eksik yapıyorum yardımcı olursanız memnun olurum... :?:

duygum86":27vvhl55' Alıntı:
asmolen yapıda son katta 15.90m ve döşeme kalınlığı 15 cm saçak tanımlarken döşeme kalınlığını yeterli bulmuyor tüm projelerimde aynı haatyı veriyor. ben mi birşeyleri yanlış veya eksik yapıyorum yardımcı olursanız memnun olurum... :?:
Merhaba ,
Projeyi eklememişsiniz

duygum86":3ul7sn61' Alıntı:

Merhaba

K1, K2, K3 ve K18, K19, K20 saçak döşemelerini taşıyan kirişleri seçip , özelliklerine girin ve Statik/Betonarme sekmesinde "Bu Kiriş Konsol Döşemeyi Taşıyor" parametresini işaretleyerek yeniden analiz yapın

İyi çalışmalar.

selamlar benim de bi saçak sorunum var. projeyi ekte sunuyorum. ds8 sacak döşemesi kalınlık yetmiyor diye hata veriyor. bunu döşemeyi kalınlaştırmadan gidermenin çözümü yok mu acaba... 1 döşeme için bütün binanın şaçaklarını kalınlaştırmak istemiyorum.

Merhaba,

Döşeme kalınlık kontrolü döşemenin kısa doğrultudaki serbest açıklığına göre yapılır.

Betonarme hesap aksı edit komutu ilgili hesap aksının -Kalınlık kontrolü için temiz açıklık değeri-ne müdahale edilebilir.

Re:döşeme yetersizligi

iyi gunler arkadaslar projede doseme yetersiz diyor surekli dosyayı yolladım bi de siz bakıp yardımcı olursanız sevilirim
birde temel bakarsanız sewilirim :)
tsk.ler şimdide

Ekli dosyalar

Merhaba,

Bodrum kattaki döşeme kirişsiz döşeme olarak modellenmiş ve minimum kalınlık uyarısı veriyor. Program kalınlık kontrolünü kısa kenar donatı aksının çalışma mesafesine göre yapar. Kirişsiz döşemede kalınlık kontrolünde temiz açıklık değerinin ne alınacağı pek belli değil. Bu gibi durumlarda Döşeme yardımcı toolbarında bulunan Betonarme hesap aksı edit komutu ile Döşeme Betonarme Hesap aksı parametreleri diyaloğunda- Kalınlık Kontrolü için temiz açıklık değeri-ne müdahale edilebilir.
Ayrıca bu döşemenin donatı akslarının tipi -üstte+altta düz donatı- olarak düzenlenmelidir.

Temel sistemi tekil temel olarak tanımlanmış ve bir sorun görünmüyor. Ancak çevre perdelerinin altına herhangi bir temel objesi girilmemiş. Bağ kirişi girilebilir.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• hesapedit.PNG
    hesapedit.PNG
    33.3 KB · Görüntüleme: 8,214
  • inceleme.cde
    inceleme.cde
    1 MB · Görüntüleme: 547
Geri