Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Saçak sehim sınırı hatası nasıl giderilir ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan rafett
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

rafett

Yeni Üye
Yapımda çıkmalar mevcut ve çatı katında saçak yapmak istiyorum ama sehim hatası alıyorum bir öneriniz var mı hatayı giderebilmek için

Ekli dosyalar

Yapımda çıkmalar mevcut ve çatı katında saçak yapmak istiyorum ama sehim hatası alıyorum bir öneriniz var mı hatayı giderebilmek için
projenizi analiz ettiğimde herhangi bir hata almadım.
aldığınız hatanın ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Saçak döşemelerinde sehim şartını denetle diyip analiz yaptığımda sehim sınırını aşıldı hatası alıyorum sanırım attığım projelerde sehim şartını denetle kısmı açılmadan analiz edip kaydetip öyle yolladım

Saçak döşemelerinde sehim şartını denetle diyip analiz yaptığımda sehim sınırını aşıldı hatası alıyorum sanırım attığım projelerde sehim şartını denetle kısmı açılmadan analiz edip kaydetip öyle yolladım
ts500 e göre sehim kontrolü yapmanıza gerek yok. ki zaten sehim hesabı yaparsanız maksimum 3mm gibi bir deformasyon söz konusu oluyor. buda göz ardı edilebilir.

Ekran görüntüsü 2023-09-17 163943.png

ts500 e göre sehim kontrolü yapmanıza gerek yok. ki zaten sehim hesabı yaparsanız maksimum 3mm gibi bir deformasyon söz konusu oluyor. buda göz ardı edilebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 37824
Haklısınız ancak belediye tüm döşemelerde saçak döşemeleri de dahil sehim hesabının yapılmasını istiyor.Yaptırdığımızda da raporda hata veriyor. Bende aynı problemle karşı karşıya kalıyorum, başka çözüm yolu var mıdır?

Haklısınız ancak belediye tüm döşemelerde saçak döşemeleri de dahil sehim hesabının yapılmasını istiyor.Yaptırdığımızda da raporda hata veriyor. Bende aynı problemle karşı karşıya kalıyorum, başka çözüm yolu var mıdır?
Merhaba. Rıdvan Turan Bey'in koyduğu tablo TS500 şartnamesindeki sehim hesabı gerektirmeyen döşeme kalınlık formülleridir. Genelde ben mevcut binaların performans analizlerine üzerine çalıştığım için son yönetmeliklere göre ideCAD Statik programında sadece 1 tane bina yapmıştım. Onda da döşemeler sonuçlarını hatırlayamıyorum ama sehim hesapları vardı. Çünkü ideCAD Statik programında tasarım yaparken döşemelerin kalınlıkları seçiminde sadece sehim hesabı gerektirmeyen döşeme kalınlıkları değil aynı zaman sehim hesabı gerektiren döşeme kalınları seçme imkanı var galiba. En iyisini program kullanıcıları ve yetkilileri bilir. Bu konuda firmanın hazırlamış olduğu "
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
" linkinde ulaşabileceğiniz internet sayfası var. İncelemenizi öneririm.

Geri