Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Sistem çözülemiyor hatası

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan hydrkrmn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
RAPOR YAPTIRDIĞIM ZAMAN HATA VERİYOR FAKAT BU SORUN NEDEN KAYNAKLANIYOR ÇÖZEMEDİM . BİRDE KÜTLE VE RİJİTLİK MERKEZİM PROJEMİN SOL ALT BÖLÜMÜNDE DURUYOR NEDEN ÖYLE OLUYOR ANLAMADIM BİRDE RADYE KALINLIĞINI KURTARAMIYORUM. SİSTEMSEL BİR SORUN MU VAR. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM KOLAY GELSİN.

Ekli dosyalar

hydrkrmn":2zvto0ja' Alıntı:
RAPOR YAPTIRDIĞIM ZAMAN HATA VERİYOR FAKAT BU SORUN NEDEN KAYNAKLANIYOR ÇÖZEMEDİM . BİRDE KÜTLE VE RİJİTLİK MERKEZİM PROJEMİN SOL ALT BÖLÜMÜNDE DURUYOR NEDEN ÖYLE OLUYOR ANLAMADIM BİRDE RADYE KALINLIĞINI KURTARAMIYORUM. SİSTEMSEL BİR SORUN MU VAR. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM KOLAY GELSİN.
Merhaba,
Eklediğiniz projede analiz yapıldığında kütle ve rijitlik merkezi doğru bir şekilde hesaplanıyor ve rapor alınabiliyor.
Radye döşemede kalınlık sorunu değil ilave donatılardan kaynaklanan donatı yetersizliği söz. Donatı seçimi diyaloğundan daha büyük donatı çapları seçilerek yetersizlik sorunu aşılabilir.

Diğer bazı notlar:
-Panelleri kabuk olarak modelleyiniz.
-Geometri kontrolündeki hataları gözden geçiriniz.
-Asansör kuyusunun perdelere kot vermeden ve radye temeli düz olarak modelleyerek analiz yapıp, asansör çukuru detayını ayrıca verilmesini öneririm.
İyi çalışmalar

Levent Özpak":3mvnnmwl' Alıntı:
hydrkrmn":3mvnnmwl' Alıntı:
Merhaba,
Eklediğiniz projede analiz yapıldığında kütle ve rijitlik merkezi doğru bir şekilde hesaplanıyor ve rapor alınabiliyor.
Radye döşemede kalınlık sorunu değil ilave donatılardan kaynaklanan donatı yetersizliği söz. Donatı seçimi diyaloğundan daha büyük donatı çapları seçilerek yetersizlik sorunu aşılabilir.

Diğer bazı notlar:
-Panelleri kabuk olarak modelleyiniz.
-Geometri kontrolündeki hataları gözden geçiriniz.
-Asansör kuyusunun perdelere kot vermeden ve radye temeli düz olarak modelleyerek analiz yapıp, asansör çukuru detayını ayrıca verilmesini öneririm.
İyi çalışmalar

-Levent Hocam çok teşekkür ederim ama ben analiz yaptığımda sistem çözülemiyor geometriyi kontrol ediniz ifadesi çıkıyor bunun sizde olmaması beni şaşırttı bi şekilde rapor alamadım
-Geometri kontrolü yapınız diyor ama hatalı olan yerleri bulamıyorum.
-Asansör konusunda belediyelerin isteği bu şekilde olduğu için böyle bir yola gidiyoruz fakat dediğiniz gibi yapmayı bende düşünüyorum aslında teşekkür ederim bu konudaki bilginiz için

Levent Özpak":2fp6egda' Alıntı:
Levent Hocam çok teşekkür ederim ama ben analiz yaptığımda sistem çözülemiyor geometriyi kontrol ediniz ifadesi çıkıyor bunun sizde olmaması beni şaşırttı bi şekilde rapor alamadım -Geometri kontrolü yapınız diyor ama hatalı olan yerleri bulamıyorum.
Ver 7.022 32 bit sürümünde analiz yaptığımda bende de sistem çözülemiyor uyarısı verdi.
K28-K24 kirişlerinin birleşim noktasında tüm katlarda küçük bir kiriş parçası var. Bu parça silinirse projede analiz yapılabiliyor.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• p.dn.PNG
    p.dn.PNG
    160.9 KB · Görüntüleme: 2,871
Teşekkürler Levent Hocam aslında idecad imde bu konuda sıkıntı çekiyorum bilgisayarım 32 bit artık bilgisayarı bi değiştirmeyi deneyeyim . O kirişi sileyim artık teşekkürler kolay gelsin

Geri